Posiedzenie Komisji Komunalnej i Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Żukowie – relacja radnego Jacka Fopke

 

Piątkowe popołudnie spędziłem w Żukowie. O godz. 13:00 odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Komunalnej, która zaopiniowała projekty uchwał oraz omówiła sposób i zakres pracy w tej kadencji. Na wniosek Pana Pawła Korenia – Przewodniczącego Komisji – dalszą pracę w tej komisji pełnić będę jako wiceprzewodniczący.

 

O godz. 14:00 rozpoczęła się III nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Żukowie. Najważniejsze decyzje (podjęte jednogłośnie) dotyczyły zmian w budżecie gminy i wieloletniej prognozie finansowej oraz stawek opłat za kanalizację i dostawę wody. Szczegóły będą dostępne na stronie zukowo.pl (w zakładce uchwały RM). Zmiany budżetu spowodują m.in. , że będzie możliwe zawarcie umowy na odbiór odpadów stałych od stycznia 2015 r. w części północnej (Chwaszczyno, Tuchom i sąsiednie), z nowym odbiorcą, którym jest Firma Sanipor z Gdyni. Radni zdecydowali, że opłaty za dostawę wody i korzystanie z kanalizacji w roku 2015 nie ulęgną zwiększeniu.

 

W ostatnim punkcie sesji burmistrz Wojciech Kankowski poinformował, że podpisał umowę na pożyczkę w kwocie 6 800 000,00 zł dotyczącą projektu „Budowa szkoły podstawowej w Baninie”. Celem programu jest unikniecie emisji CO2 w związku z projektowaniem i budową nowych energooszczędnych budynków użyteczności publicznej oraz zamieszkania zbiorowego. Pożyczka jest związana z wybudowaniem szkoły w Baninie, która wyposażona jest w energooszczędny system ogrzewania. Według założeń programu, niskooprocentowana pożyczka może być umorzona w 50% (jeśli zużycie energii w szkole w Baninie zakwalifikuje się w klasie B), a nawet do 70% (jeśli zużycie energii osiągnie klasę A). Gmina Żukowo jest pierwszą gminą w Polsce, która przystąpiła do programu LEMUR.

 

W przyszłym tygodniu odbędą się posiedzenia dwóch Komisji, w których pracuję oraz IV – przedsylwestrowa – sesja RM w Żukowie.

 

fot. Longina Templin / Kartuzy.info

tekst: Jacek Fopke / facebook

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.