Poradnictwo prawno-obywatelskie dla mieszkańców powiatu kartuskiego

{module do-reklamy-intertekst|none}Kaszubski Uniwersytet Ludowy wraz z partnerem – Powiatem Kartuskim oraz w nieformalnym partnerstwie z wszystkimi gminami tegoż powiatu, podjął się realizacji projektu pn. „Poradnictwo prawno-obywatelskie dla mieszkańców powiatu kartuskiego”, którego celem jest wspieranie budowania świadomego społeczeństwa obywatelskiego. Projekt realizowany jest w ramach poddziałania 5.4.2 Rozwój dialogu obywatelskiego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

W ramach projektu została utworzona sieć 8 Punktów Poradnictwa Prawno Obywatelskiego (dalej PPPO).

 

Dyżury doradców obywatelskich pełnione będą według następującego harmonogramu:

 

Żukowo – w GOK – środy 14.00-18.00, czwartki 8.00 – 12.00.
Chmielno – w GOK – czwartki 14.00-18.00;
Kartuzy – w Urzędzie Miejskim – poniedziałki 9.00-13.00 oraz wtorki 14.00-18.00;
Przodkowo – w Bibliotece Publicznej – poniedziałki 14.00-18.00;
Sierakowice – w GOK – środy 14.00-18.00;
Somonino – w GOK – wtorki 14.00-18.00;
Stężyca – w Bibliotece Publicznej – czwartki 14.00-18.00;
Sulęczyno – w GOK – środy 14.00-18.00;

 

Ponadto w każdym Punkcie raz w tygodniu w dyżurować będzie prawnik. W gminach miejskich będą to dyżury czterogodzinne w wiejskich zaś dwugodzinne.
Podczas dyżurów mieszkańcy powiatu kartuskiego mogą korzystać z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich z zakresu spraw m.in. mieszkaniowych, rodzinnych, świadczeń socjalnych, konsumenckich, ubezpieczenia społecznego, zatrudnienia i bezrobocia czy relacji z administracją publiczną.
Wszystkie porady świadczone będą w myśl zasad: poufności, bezpłatności, bezstronności, rzetelności, profesjonalizmu, niezależności, samodzielności klienta oraz dostępności usług.

 

Funkcjonowanie PPPO ma przyczynić się do przeciwdziałania marginalizacji tych, którzy z racji swej sytuacji społecznej i materialnej, nie mają dostępu do informacji na temat przysługujących im praw.

 

{module do-reklamy-intertekst-2|none}

,{module reklama-artykul-n|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.