Chwaszczyno będzie miało przedstawiciela w Radzie Sportu w Żukowie

{module do-reklamy-intertekst|none}

Na Sali konferencyjnej Urzędu Gminy burmistrz z zastępcą i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Wiesławą Toczyńską 25 maja 2011 r. spotkali się z działaczami sportowymi.

 

Po krótkim przedstawieniu departamentu sportu, który od 1 kwietnia jest włączony w struktury Gminnego Ośrodka Kultury, burmistrz Jerzy Żurawicz zaproponował działaczom powołanie Rady Sportu. Poprzednia ustawa o sporcie nakazywała powołanie Rady Sportu. Obecna ustawa tego nie nakazuje, burmistrz może jednak taką radę powołać. Korzystając z tego, Jerzy Żurawicz zaproponował taką inicjatywę, określając skład takiej rady, zasady powołania członków i regulamin.

 

Do zadań rady należeć będzie opiniowanie strategii rozwoju gminy w zakresie kultury fizycznej, projektowanie budżetu dotyczącego sportu, program rozwoju bazy sportowej, projekty uchwał dotyczących kultury fizycznej.
Według burmistrza, rada powinna zrzeszać przedstawicieli klubów sportowych, przedstawiciela szkolnego związku sportowego i przedstawicieli mecenatu – przedsiębiorców, inwestorów.

 

Po trwającej niemal dwie godziny debacie, w której niemal wszyscy poparli pomysł burmistrza, wyłoniono pięć nazwisk członków powstającej Rady. Są to:
1. Patryk Wendt (KS Gokken, Chwaszczyno)
2. Kazimierz Kassin (GKS Żukowo)
3. Andrzej Wroński (Fundacja Morena)
4. Gabriela Wenta (KS Sulmin)
5. Maciej Celiński-Jakubowicz (KS Leźno)
6. Marek Marchewicz (Uczniowski Klub Sportowy)

Na najbliższym spotkaniu z przedsiębiorcami zostanie wybranych dwóch członków Rady Sportu.

 

Oprócz tematu składu nowopowstałej organizacji, poruszone zostały również inne kwestie. I tak, ustalono losy obiektów sportowych, którymi od przyszłego roku mają zająć się kluby sportowe (wykorzystywanie i zarządzanie). Bieżące utrzymanie należałoby do klubów sportowych, dotacje i inwestycje – po stronie gminy w tym roku, w przyszłym – po stronie Gminnego Ośrodka Kultury.

 

Rozmowy dotyczyły także strategii rozwoju na kolejne lata, współpracy ze strukturami wojewódzkimi Ludowych Zespołów Sportowych, Pomorskiej Federacji Sportu i klubami sportowymi osób niepełnosprawnych, organizowanie współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, szkoleń i informacji pozyskiwania dotacji z innych źródeł.

 

Na pytanie o zwiększenie puli środków na utrzymanie obiektów, burmistrz obiecał stały przydział na utrzymanie obiektów w przyszłym roku. – Worek pieniędzy się nie otworzy – powiedział jednak. – Bo go nie ma. Na dodatkowe potrzeby klubów sportowych należy szukać sponsorów. Tak jest na całym świecie – zauważył.

 

Sporna kwestia budowy stadionu została „raz na zawsze” – jak to określił burmistrz – rozstrzygnięta. Zapewnił on, że stadion powstanie w Żukowie, w tej chwili są już plany przygotowania dokumentacji architektonicznej. Zapytany o termin realizacji, wstępnie podał rok 2013. Oprócz tej inwestycji – planowana jest budowa przynajmniej jednego boiska.

{module do-reklamy-intertekst-2|none}

źródło:zukowo.pl

{module reklama-artykul-n|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.