Ponad 200 tys. zł z Funduszu Sołeckiego dla Chwaszczyna w roku 2018

 

Pismem BK.3025.06.2017 z dnia 7 lipca 2017r. Burmistrz Gminy Żukowo informuje, iż wysokość środków stanowiących fundusz sołecki dla sołectwa Chwaszczyno na 2018 rok wynosi 207 512,12 zł, w tym:

• środki stanowiące podstawowy fundusz sołecki: 42 839,00 zł,

• środki stanowiące zwiększony fundusz sołecki: 164 673,12 zł.

 

pdfPismo Burmistrza Gminy Żukowo informujące o przyznanej kwocie funduszu316.63 KB

pdfPrzykładowe zadania możliwe do realizacji z funduszu sołeckiego wraz z orientacyjnym kosztem realizacji2.55 MB

W celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia w składanych wnioskach błędów, które mogłyby spowodować konieczność odrzucenia wniosku, proponuje się, aby w miarę możliwości konsultować z merytorycznymi pracownikami UG Żukowo zakres i wartość planowanych przedsięwzięć – przed poddaniem propozycji pod głosowanie mieszkańców sołectwa.

Środki przeznaczone na przedsięwzięcia powinny uwzględniać wszystkie koszty, w tym np. przygotowanie niezbędnej dokumentacji, nadzór budowlany. Należy również precyzyjnie określić zakres przedsięwzięć tak, aby możliwe było ustalenie, czy prawidłowo oszacowano koszty oraz zwrócić uwagę na prawidłowe sformułowanie uzasadnienia wniosku.

Aby zgłosić przedsięwzięcie do wspólnego wniosku sołtysa i rady sołeckiej należy do dnia 25 sierpnia na adres e-mail rada@rada.chwaszczyno.pl przesłać nazwę zadania wraz z uzasadnieniem oraz listę min. 15 mieszkańców Chwaszczyna, którzy popierają zgłoszone przedsięwzięcie.

Jolanta Wiercińska
Sołtys sołectwa Chwaszczyno

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.