Pomyśl o przyszłości

Zastanawiałeś się jak będzie wyglądało twoje życie na starość? Kiedy jesteśmy młodzi uważamy, że mamy jeszcze na to czas. „Starość, przecież jeszcze mnie nie dotyczy”- myślimy. Warto jednak już teraz zastanowić się jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Jak zainwestować pieniądze, aby nie martwić się czy emerytura będzie wystarczającym źródłem utrzymania? Czy gdzie będziemy mieszkać, żeby m.in. mieć szybki dostęp do opieki medycznej? Niestety nasze społeczeństwo się starzeje. Dzieje się tak za sprawą systematycznie spadającej liczby urodzeń. Kiedy głębiej się nad tym zastanowimy, zaczynają pojawiać się nurtujące pytania. Jaki będzie nasz stan zdrowia? Czy będziemy wystarczająco samodzielni i niezależni, a może nie będziemy w stanie sami się sobą zająć. Czy domy starości są takie straszne? Skąd wziąć pieniądze na godną starość?

W co inwestować

Aby zadbać o swoją przyszłość warto pomyśleć o funduszu inwestycyjnym jak najszybciej. Odkładając tylko 200 zł miesięcznie, można zadbać o spokojną jesień życia. Można też zaryzykować: giełda, złoto lub dzieła sztuki, są najbardziej dochodowymi sposobami pomnażania pieniędzy. Kolejnym sposobem może być zainwestowanie pieniędzy w nieruchomość. O ile ceny w Polsce wciąż nie zachęcają do zakupów, o tyle nieruchomości o takim samym standardzie jak w naszym kraju można zakupić taniej w Hiszpanii i we Włoszech. Są one sprzedawane w cenie nawet o połowę niższej niż przed kryzysem, ponieważ zostały przejęte przez bank od niewypłacalnych właścicieli. Równie atrakcyjnymi miejscami do kupna domu jest Chorwacja, Bułgaria i Egipt, gdzie ceny nieruchomości są kilka, a nawet kilkanaście razy niższe niż w Polsce. Paradoksalnie kupno apartamentu w Brazylii jest bardziej opłacalne niż w krajach Unii Europejskiej. Niestety mało kogo wciąż stać na taki luksus.

Gdzie zamieszkać

Oczywiście, każdy z nas wolałby mieszkać jak najdłużej w swoim domu, ale co będzie, jeśli choroba nam na to nie pozwoli? A my nie mając już nikogo bliskiego poczujemy się samotni? W naszym kraju panuje pogląd, że domy seniora są straszne i złe. Umieszczenie w takim miejscu bliskiej osoby często naraża rodzinę na ostracyzm. Jest to jednak nadzwyczaj błędne przekonanie. Czasy się zmieniają, a domy opieki są profesjonalnym miejscem zapewniającym wysoki komfort życia. Otoczeni stałą opieką pielęgniarską i lekarską, znajdziemy dla siebie, lub naszych najbliższych miejsce do godnego i szczęśliwego życia wśród swoich rówieśników. Dzięki kompetentnemu personelowi stwarza się naprawdę miłą i ciepłą, domową atmosferę. A pobyt w domu spokojnej starości to czas odpoczynku oraz przemyśleń, a także możliwość nawiązania ciekawych znajomości. (źródło:http://domyopiekiolimp.pl/)

Zdecyduj sam

Wszystkie te sprawy, choć są przykre i nie zawsze łatwe, powinny zostać rozstrzygnięte dużo wcześniej. Każdy z nas chce przeżyć starość godnie w komfortowych warunkach. Jednak to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość, zależy w dużej mierze od nas samych i od decyzji jakie już dzisiaj podejmiemy.

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.