Pomysł na nowe rondo w Chwaszczynie z akcentem kaszubskim

 

Na zebraniu wiejskim został zaprezentowany wstępny projekt ronda Chwaszczynie, który został nieodpłatnie wykonany przez Panią mgr inż. architekt krajobrazu Olgę Synowską-Stanisławską (2O2 STUDIO Galeria Miszewo, ul. Gdyńska 99 tel. 512 580 693)

Pomysł na wykonanie nowego ronda z akcentem kaszubskim spotkał się z poparciem mieszkańców, którzy uczestniczyli w ostatnim Zebraniu Wiejskim. Praktycznie usłyszeliśmy same pozytywne oceny projektu i samego pomysłu. Od wielu lat docierają do nas opinie, że rondo nasze jest zaniedbane, brzydkie i zarośnięte. Od kiedy objęłam funkcję członka rady sołeckiej staram się dbać o ty, by było sprzątane i pielone. Niestety te zabiegi nie przyczynią się do dużej poprawy wizerunku centralnego punktu w naszej miejscowości. Chwaszczyno znajduje się w takim miejscu, że śmiało można powiedzieć, że jest bramą na Kaszuby i dlatego podjęliśmy działania zmierzające do poprawy wizerunku na wielu płaszczyznach. Teraz nadszedł czas na rondo.

Projekt na razie jest jeszcze w fazie opracowania, praktycznie jest to wizualizacja, która nie do końca oddaje elementy podświetlenia stali i roślinności. Rośliny, które zostaną zastosowane zapewnią, że przez cały rak rondo będzie pięknie wyglądać. Akcentem kaszubskim będą wycięte w stali corten ażurowe – podświetlane wzory kaszubskie. Czekamy jeszcze na dokładną wycenę i można będzie zacząć działać.

Jak się Państwu podoba? Jeśli macie Państwo jakieś uwagi, czy może pomysły to zapraszam do kontaktu mailowego.

aleksandra.nosel@rada.chwaszczyno.pl

projektowanie.2o2studio@hotmail.com

 

Aleksandra Nosel

 

Przykład podświetlonej stali corten:

podswietlona stal corten

 

 

Przykładowa roślinność do posadzenia na rondzie:

roza okrywowa fairy-dance sosna kosodrzewina trzcinnik

 

rondo-wizualizacja1

rondo wizualizacja podswietlone

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.