Pomorskie Forum Kół Gospodyń Wiejskich

Autor: Barbara Myszk-Herrmann

W dniach 24-25 sierpnia 2020 r. odbyło się Pomorskie Forum Kół Gospodyń Wiejskich podczas już III edycji Forum Wizja Rozwoju. Dwudniowe forum odbyło się na ternie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, natomiast uroczysta gala wręczenia nagród Wizji Rozwoju przeprowadzono w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej.

Koło Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna reprezentowało Gminę Żukowo i Powiat Kartuski na Pomorskim Forum Kół Gospodyń Wiejskich, jako jedno z dziesięciu zgłoszonych kół z całego Pomorza. Inicjatorką forum kół była pani Małgorzata Zwiercan – Sekretarz Prezesa Rady Ministrów. Pani sekretarz w porozumieniu z Prezesem Zarządu Fundacji Forum Wizja Rozwoju panem Andrzejem Michalakiem o powołaniu tego towarzyszącego wydarzenia. Specjalnym gościem na forum był Premier RP – pan Mateusz Morawiecki – główny patronat.
Podczas dwudniowych prelekcji, podjęto tematykę:
  1. Szanse – możliwości – wyzwania.
  2. Tradycja, aktywizacja i dobre praktyki.
  3. Produkt Polski – odpowiedzialność w trudnych czasach.
  4. Razem zadbajmy o piękno.
  5. Prezentacja kół.
Do grona prelegentów zaproszono:
👉  Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Szymon Giżyński,
👉  Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Epidemiologicznej w Gdańsku – Tomasz Augustyniak,
👉  Minister RP – Anna Gębicka,
👉  Dyrektor Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych – Piotr Hałuszczak,
👉  Alicja Żurawska – Starosta powiatu kościerskiego,
👉  Małgorzata Zwiercan – inicjatorka Forum Wizji Rozwoju,
👉  Magdalena Majewska – Burmistrz Gminy Kępice.
Forum kół ukazało wiele aspektów, gdzie koła miały wątpliwości w prowadzeniu swoich jednostek, a prelekcje pozwoliły je rozwiać. Duża dawka wiedzy prawnej oraz doświadczenia ukazały Nam nowe możliwości rozwoju, misji i aktywizacji kobiet.
Podsumowaniem wydarzenia było wręczenie nagród dla Kół Gospodyń Wiejskich uczestniczących w Pomorskim Forum Kół Gospodyń Wiejskich.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.