Polemika Rady Sołeckiej Chwaszczyna z Radnym Powiatowym

{module do-reklamy-intertekst|none}Na naszą skrzynkę kontaktową otrzymaliśmy stanowisko Rady Sołeckiej w Chwaszczynie dotyczące publikacji na blogu radnego powiatowego Pana Piotra Fikusa, o której nasz portal pisał w artykule „Komentarz do planów Rady Sołeckiej na 2012 rok.


Zapraszamy do zapoznania się ze stanowiskiem Rady Sołeckiej oraz wyrażenia opinii naszych mieszkańców na ten temat w komentarzach pod artykułem:„Czy radny wprowadza mieszkańców Chwaszczyna w błąd ?

Na blogu internetowym radnego powiatowego Pana Piotra Fikusa pojawiła się informacja pt. ,,Plany Rady Sołeckiej na 2012 rok – utwardzenie dróg „. W treści pojawiają się nieprawdziwe informacje, w związku z czym Rada Sołecka sołectwa w Chwaszczynie informuje o faktach związanych z planami na 2012 rok.

Po zebraniu wiejskim, wsłuchując się w opinie mieszkańców min. ulicy Sienkiewicza podjęliśmy decyzję, aby odstąpić od utwardzania ciągów komunikacyjno-pieszych w centrum Chwaszczyna płytami yomb. W bieżącym roku zdecydowaliśmy się na przekazanie do Urzędu Gminy Żukowo kwoty 6000 zł na poczet wykonania kompleksowej koncepcji wyposażenia w niezbędną infrastrukturę , oraz trwałą nawierzchnię z kostki lub asfaltu ulic : Sienkiewicza, Słowackiego, Norwida, Mickiewicza i Żeromskiego w Chwaszczynie. Stosowne pismo sołtys Chwaszczyna Pan Geard Barsowski złożył w kancelarii żukowskiego magistratu.

Kwestia zagospodarowania kostki brukowej ułożonej w chodniku przy ulicy Oliwskiej przedstawiana przez radnego jest nieprawdziwa. Pisząc cyt : ,, do dzisiaj nic w tym temacie nie zrobiono ” jest nieprawdą. Sołtys naszej miejscowości jest w kontakcie z kierownikiem robót modernizowanej drogi wojewódzkiej nr.218. Zgodnie z harmonogramem modernizacyjnym kostka brukowa będzie zdejmowana w przeciągu najbliższych dwóch tygodni i zostanie przekazana na potrzeby sołectwa. Ustalone zostały szczegóły dotyczące składowania planowanej do zdjęcia kostki brukowej, oraz zabezpieczono na ten cel palety.

O przeznaczeniu rozbiórkowej kostki Rada Sołecka sołectwa w Chwaszczynie powiadomi lokalną społeczność.”

nadesłał : w imieniu Rady Sołeckiej sołectwa w Chwaszczynie – sekretarz Mirosław Nowak


{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.