Komentarz do planów Rady Sołeckiej na 2012 rok.

{module do-reklamy-intertekst|none}

Główne zadania Rady Sołeckiej na 2012 rok – utwardzanie dróg. A co z wizją rozwoju i planem realizacji inwestycji w Chwaszczynie pyta na swoim blogu Radny Powiatowy Piotr Fikus.


Zdaniem Radnego Powiatowego Rada Sołecka powinna mieć wizję rozwoju i plan realizacji inwestycji w Naszej Miejscowości, ale z tego co zostało zaprezentowane na zebraniu wiejskim widać, że Rada Sołecka skupia się głównie na utwardzaniu dróg płytami jumbo.


Pomysł utwardzenia ulicy Sienkiewicza płytami jumbo jest nie trafiony, jego zdaniem należy doprowadzić do wykonania dokumentacji budowy dróg: Mickiewicza, Sienkiewicza, Słowackiego, Żeromskiego, Jana Pawła II, podobnie jak osiedle przy giełdzie samochodowej w technologii z kostki brukowej.


Gdyby Chwaszczyno miało Radnego i może Z-cę Burmistrza Gminy Żukowo, taka dokumentacja byłaby już gotowa. Mamy XXI wiek i drogi na osiedlach mieszkaniowych powinny być utwardzone nowoczesną technologią, a nie jak planuje Rada Sołecka płytami jumbo. Płytami jumbo można utwardzać główne drogi do osiedli, taka jaką jest między innymi Kaszubska Droga.

 

Rada Sołecka planuje zakupić 200 płyt jumbo na utwardzenie pobocza ulicy Mickiewicza, naprzeciwko szkoły. Radny przypomina, że w związku budową drogi wojewódzkiej nr 218 – ulica Oliwska, zostanie kostka brukowa z chodnika wzdłuż tej ulicy (od ulicy Węglowej do Firmy Marcopol). Kostka ta została zakupiona za środki finansowe sołectwa i Firmy Marcopol. O możliwości zagospodarowania kostki brukowej radny rozmawiał z Sołtysem i członkiem Rady Sołeckiej Mirosławem Nowakiem w listopadzie 2011 roku. Radny uważa, że do dzisiaj nic w tym temacie nie zrobiono. Nasi sąsiedzi – Sołectwo Dobrzewino kostkę ze swojego chodnika mają już usuniętą, ułożoną i ofoliowaną na paletach (co przedstawiają poniższe zdjęcia).


 droga-kostka

Jeżeli Rada Sołecka będzie czekać to kostka ta może zostać wywieziona przez firmę budującą drogę. Dodatkowo obok ulicy Nałkowskiej składowana jest trylinka (co przedstawiają poniższe zdjęcia),

 trylinka-chwaszczyno

 

która została zdjęta z tej ulicy, a w zamian Firma Marcopol ułożyła na długości swojej firmy kostkę brukową. Trylinkę, albo kostkę brukową można przeznaczyć na utwardzenie tego pobocza. Wszystko w gestii Rady Sołeckiej, zaś te 200 szt. płyt jumbo można przeznaczyć na utwardzenie chociażby ulicy Kaszubska Droga. Układając płyty na szerokość 4 płyt mamy kolejne 50 metrów bieżących utwardzonej drogi.

Co zrobi Rada Sołecka zobaczymy…


{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.