99. msza św. z elementami języka kaszubskiego w Chwaszczynie

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

W niedzielę 18 marca 2012 o godz. 15:00 w kościele parafialnym w Chwaszczynie została odprawiona 99. msza św. z elementami języka kaszubskiego. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz senior, kanonik Czesław Jakusz-Gostomski, który wraca do pełni sił po operacji, a Ewangelię przeczytał ks. proboszcz Piotr Gruba. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w języku kaszubskim poprowadziła Ludmiła Gołąbek.


Oprawę muzyczną i liturgię słowa przygotował chór mieszany „Strzelenka” z Tuchomia. Jest to ich już druga oprawa muzyczna mszy św. kaszubskich w tym roku. Chór zaśpiewał 5 kaszubskich pieśni wielkopostnych: „Na śmierc krziżewą” i „Na kalwariã” (sł.: E.Pryczkowski, muz.: J.Stachurski), „Droga na krzyż” i „Rozwôżënk” (T.Fopke), „Matkò Bòlesnô” (sł.: ks.B.Sychta, muz.: W.Frankowska), a także psalm responsoryjny oraz części stałe (Sanctus i Agnus Dei). I czytanie przygotowała p. Barbara Klawikowska, II czytanie p. Dorota Hoppa, a modlitwę powszechną p. Jadwiga Klawikowska.

 

Ks. proboszcz podziękował „Strzelence” i wszystkim zaangażowanym za uświetnienie mszy św. kaszubskiej. Chór z Tuchomia, dołączając do pielgrzymki parafialnej, wybiera się w najbliższą sobotę, tj. 24 marca do Górki Klasztornej, gdzie podczas mszy świętej połączonej z Misterium Męki Pańskiej wykona dwie kaszubskie pieśni wielkopostne.

 

Serdecznie zapraszamy!


99-msza-kaszubska-w-chwaszczynie2


99-msza-kaszubska-w-chwaszczynie3


99-msza-kaszubska-w-chwaszczynie4
99-msza-kaszubska-w-chwaszczynie5 copy


{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.