Pół tysiąca osób pobiegnie w Kartuzach

Kilka dni zostało do niecodziennego wydarzenia jakimi są Kartuskie Biegi Uliczne.

Impreza o wieloletniej historii, chociaż z kilkusezonową przerwą, odbędzie się 18.06.2016 r. od godziny 9:00 w Kartuskim Parku Solidarności.

W programie imprezy przewidziano 16 biegów dla dzieci i młodzieży w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają. Pomiar czasu i ustalenie kolejności odbędzie za pomocą elektronicznego systemu chipów pasywnych.

Bieg główny pn. „Kartuska ‘10” na dystansie 10 km wiedzie wokół Jeziora Klasztornego Dużego. Start odbędzie się o godz. 11:00 z ulicy gen. J. Hallera na wysokości Urzędu Miasta Kartuzy. Metę wyznaczono w Parku Solidarności.

kartuska10 plakat 1806

Trasa jest bardzo malownicza, wymagająca, o nawierzchni bardzo urozmaiconej (około 3 km asfaltu, 3 km drogi leśne, około 3 drogi szutrowe). Bieg główny przeprowadzony będzie w 15 kategoriach, na wyróżnienie mogą również liczyć najlepsi mieszkańcy miasta i gminy Kartuzy. Będą również biegi dla przedszkolaków na 100 m oraz dla początkujących na 1200 m.

Na mecie na każdego czekać będzie unikatowy medal, ciepły posiłek oraz wręczone zostaną liczne nagrody. Dodatkowo wśród wszystkich, którzy ukończą bieg główny, rozlosowane będą 3 telewizory 32’.

Patronat honorowy nad imprezą objęli:
Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego,
Adam Kwiatkowski – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku,
Łukasz Grzędzicki – Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego,
Mieczysław Grzegorz Gołuński – Burmistrz Gminy Kartuzy.

Nad bezpieczeństwem czuwać będą m.in.: Policja Powiatowa w Kartuzach, Straż Miejska w Kartuzach, Ochotnicza Straż Pożarna w Łapalicach, Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach.

kartuska10 MKB 18062016

Dla wszystkich chętnych dobra wiadomość, gdyż będzie można zapisać się na Bieg Główny również w dniu biegu w godzinach 8:30 do 10:30 w biurze imprezy – Kartuzy, Klasztorna 1 (Kartuskie Centrum Kultury).

Na imprezę serdecznie zapraszają: Urząd Miejski Kartuzy oraz Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej.

Każdy z zawodników oraz kibiców będzie mógł wesprzeć akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Milenki.

Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólny trening do Kartuz (15.06.2016 godz. 18:00, Park Solidarności), na którym przebiegniemy trasę Kartuskiej ’10.

 

Szczegóły: www.kartuskiebiegiuliczne.cyklkb.pl, www.kaszubybiegaja.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.