Pojedynek wyborczy kandydatów na burmistrza Żukowo

 

Na stronie kartuzy.naszemiasto.pl zaprezentowano spotkanie przedwyborcze nagrane w studio telewizyjnym Telewizji Wybrzeże. W spotkaniu udział wzięli kandydaci na Burmistrza Żukowa: Wojciech Kankowski (KWW Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze) oraz Jerzy Żurawicz, (KWW Porozumienie Samorządowe dla Kaszub).

 

 

Na stronie kartuzy.naszemiasto.pl na bieżąco trwała relacja ze spotknia, która miała następujący przebieg:

 

 Jak pan chce rozbudować parking przy ośrodku zdrowia w Żukowie? Ma pan to w swoim programie – to pytanie do Wojciecha Kankowskiego. Jerzy Żurawicz odpowiada na pytanie: Wchodząc w porozumienie z Piotrem Fikusem – Jerzy Żurawicz zapowiedział realizację programu Stowarzyszenie Samorządność.

 

Jak chce pan zrealizować hasło – urząd przyjazny mieszkańcom i wydłużenie godzin jego funkcjonowania?

Kolejne pytanie do Wojciecha Kankowskiego: Wojciech Kankowski chce stworzyć Gminny Program Wsparcia Rodzin Wielodzietnych. Co kryje się pod tą nazwą?

Na pytanie o przedszkola w gminie nadesłane przez czytelnika odpowiada Jerzy Żurawicz.

W ostatniej rundzie mieszkaniec pyta Wojciecha Kankowskiego o ile ograniczy wynagrodzenie burmistrza i diet radnych – co zapowiada w swoim programie.

Jerzy Żurawicz odpowiada, jaki planuje sposób informacji i komunikacji z mieszkańcami gminy – czy bierze pod uwagę np. media społecznościowe.

Pytania kandydatów do rywala 

Jerzy Żurawicz zapytał kontrkandydata o plan rozwoju dróg lokalnych i współpracę z zarządcami dróg publicznych. Wojciech Kankowski pyta Jerzego Żurawicza – ile z trzech umów na zewnętrze dofinansowanie – podpisał za swojej kadencji.

Kolejne pytanie burmistrza Żurawicza rozlicza Wojciecha Kankowskiego z decyzji wobec szkoły w Baninie.

Radny ze Skrzeszewa dopytuje o to, czy dobre projekty poprzednika dają efekty także w pracy następców.

Trwa tura pytań wzajemnych kandydatów między sobą. 

Po pytaniu Telewizji Wybrzeże o sposoby na integrację społeczeństw Banina i Chwaszczyna z gminą.

Wojciech Kankowski

Seniorzy są bardzo ważną grupą w naszej społeczności. Dla nich trzeba zorganizować życie społeczne. Kandydat opowiedział o planach powołania warsztatów w ramach Uniwersytetu III Wieku, za przykładem Gdańska czy Gdyni. Zakres ich tematyki to zdrowe żywienie, zdrowie. Kandydat chciałby też wykorzystać aktywność seniorów i ich energię – w formie Rady Seniorów, i tę mądrość życiową wykorzystać. Dla seniorów w gorszej kondycji trzeba zorganizować hospicjum domowe, by samorząd opiekował się też chorymi.

Jerzy Żurawicz 

Zdążę omówić tylko część z pomysłów. To uczelnia III wieku – by podnieść umiejętności w zakresie komputeryzacji, obsługi internetu. Dla seniorów trudnej sytuacji zdrowotnej kandydat planuje wprowadzić teleopiekę – czyli opiekę medyczną na telefon, gdy karetka pogotowia lub opieka sąsiedzka pojawia się w chwili zagrożenia.

Jako pierwsze pada pytanie „Dziennika Bałtyckiego”

Każdy z panów deklaruje działania wobec ludzi w tak zwanym „złotym wieku” i starszych. Czego konkretnie mogą spodziewać się seniorzy w mieście i na wsiach – oprócz spotkań przy opłatku, jubileuszy małżeństw?

 

Materiał wideo ze spotkania zarejestrowany przez TV Wybrzeże:

 

  Pojedynek wyborczy kandydatów na burmistrza Żukowa 2014, II tura

 

 

 Pojedynek wyborczy kandydatów na burmistrza Żukowa cz.2

 

 

 Pojedynek wyborczy kandydatów na burmistrza Żukowa cz. 3

 

 źródło:kartuzy.naszemiasto.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.