Podziękowanie Sołtysa Jolanty Wiercińskiej za przeprowadzone konsultacje ws. żwirowni

 

 

Jak już wcześniej pisaliśmy na naszym portalu, w dniu 26 maja 2015r. odbyła się X Sesja Rady Miejskiej w Żukowie, gdzie jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, czyli krótko mówiąc głośna sprawa dotycząca możliwości rozbudowy żwirowni. Po odczytaniu treści w/w uchwały przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Witolda Szmidtke, głos zabrał radny Mirosław Nowak, który odczytał list przesłany przez Sołtys Chwaszczyna Jolantę Wiercińską.

 

Poniżej publikujemy treść odczytanego listu – podziękowania za przeprowadzone konsultacje:

 

Chciałabym podziękować przedstawicielom UG Żukowo za przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie żwirowni. Podziękowania należą się za podjęcie decyzji o przeprowadzeniu konsultacji, dobrym, merytorycznym przygotowaniu wystąpień oraz deklaracji Burmistrza o uwzględnieniu wyniku konsultacji w dalszych decyzjach podejmowanych w tym zakresie. Należy zwrócić uwagę, że były to chyba pierwsze konsultacje w Gminie wykraczające poza obowiązkowe spotkania wynikające z przepisów prawa. Mam nadzieję, że ten przykład wniesie nową jakość komunikacji urzędu z mieszkańcami. Należy podkreślić, że konsultacje powinny być proaktywne (wyprzedzające), a nie reaktywne. Oznacza to, że ich inicjowanie powinno być integralnym elementem działań nowoczesnej administracji, a nie „akcją ratunkową”, gdy rodzi się napięcie z partnerami społecznymi. Konsultacje z pewnością nie służą komunikowaniu decyzji już podjętych.

 

W tym miejscu należą się podziękowania wszystkim tym, którzy uczestnicząc w procesie konsultacji pokazali, iż dobro jego mieszkańców nie jest im obojętne. Szczególne podziękowania należą się zaś tym osobom, które poświęcając swój czas, zarówno zawodowy jak i prywatny, zdecydowały się osobiście przybyć na zorganizowane spotkanie i włączyć się bezpośrednio w dyskusję nad trudnym zagadnieniem. Wspólnie z mieszkańcami Chwaszczyna liczymy, że radni Rady Miejskiej w Żukowie przy podejmowaniu decyzji na równi z innymi aspektami wezmą pod uwagę aspekt społeczny i stanowisko mieszkańców wyrażone w konsultacjach oraz w podjętych na zebraniu wiejskim uchwałach.

 

Jolanta Wiercińska

 

 

źródło fot. Magda Dzienisz expresskaszubski.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.