Podsumowanie spotkania w remizie 25.11.10

W czwartek 25 listopada 2010 r. o 18.30 odbyło się spotkanie mieszkańców Chwaszczyna w remizie OSP. Dotyczyło ono podsumowania wyników wyborów oraz przedstawienia obecnej sytuacji. 

 

 

Na spotkaniu zaprezentowano możliwe rozwiązania oddania głosów w drugiej turze wyborów. Gdyby Pan Albin Bychowski wygrał, to spowodowałoby automatyczne zwolnienie miejsca dla naszego kandydata z Chwaszczyna w Radzie Gminy Żukowo.

Warto mieć chociaż jedną osobę reprezentującą Chwaszczyno w Gminie. Zawsze będzie to z korzyścią dla Nas mieszkańców. Zapewne jest wiele osób z różnymi poglądami. Nigdy nie będzie tak, że jeden kandydat będzie odpowiadał wszystkim pod każdym względem.
Ktoś kto mieszka w Chwaszczynie i jest  naszej wsi oddany społecznie zawsze będzie cenny dla Nas w Radzie Gminy –  będzie głosem który może być często decydujący przy ważnych sprawach.

Jak to mówią nieobecni nie mają głosu. Nie pozwólmy aby o nas w Żukowie zapomniano. Jacek Nosel – kandydat który ma szansę stać naszym reprezentantem dostał największe poparcie ze wszystkich kandydatów z Chwaszczyna.
Szanując większość demokratyczną może warto dać mu szansę? Po za tym my jako mieszkańcy powinniśmy mieć kogoś komu będziemy zgłaszać nasze problemy, pomysły czy postulaty. A Ci którzy lubią ponarzekać też muszą mieć do kogo.

 

Kandydat na burmistrza Albin Bychowski, który przedstawił swoje stanowisko w sprawie obwodnicy metropolitalnej. Zdementował nieprawdziwe i manipulowane informacje jakoby był za przedstawionymi przez GDDKiA wariantami przebiegu drogi przez Chwaszczyno. Nigdy nie chciał i nie chce dzielić naszej miejscowości na pół 6-cio pasmową drogą. Tak jak my wszyscy mieszkańcy protestuje za obecnymi wariantami.
Zobowiązał się przesłać w imieniu gminy protest w sprawie obecnego przebiegu drogi.

Wszystkie informacje pojawiające się w mediach, czy stare przedruki z gazet nie dotyczą proponowanych obecnie przebiegów korytarzy OMT. Na początku było więcej wariantów, z których część bez uzasadnienia zniknęła z planów GDDKiA, zostały tylko niekorzystne dla Nas, których też nie popiera Pan Albin Bychowski.

Na spotkaniu omawiano również sprawę obwodnicy metropolitalnej, wszyscy obecni jednogłośnie sprzeciwili się proponowanym wariantom. Pan Mariusz Cieślewicz omówił jakie mamy prawa w sprawie protestu, gdzie należy składać podpisy, jak również zaproponował alternatywny przebieg korytarza OMT.
Następnie Pan Marek Szczepaniec omówił krytyczne uwagi na temat projektowanej obwodnicy.

W końcowej dyskusji mieszkańcy wspólnie ustalili miejsce, gdzie nieobecne na spotkaniu osoby mogą składać podpisy pod protestem – jest to salon „KOMINKI” w centrum Chwaszczyna w godzinach 10.00-17.00 w dniach 26, 29 i 30 listopada 2010 r.

 

W najbliższym czasie przedstawię materiał video ze spotkania.Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.