Podsumowanie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Żukowie

 

Sesja Rady Miejskiej w Żukowie – pomoc finansowa dla Gminy Sulęczyna i Gminy Lipusz, dekomunizacja nazw ulic, partnerstwo z Gminą Szemud, sprawy chwaszczyńskie

Podczas wczorajszej (29.08-2017 -przyp red.)  sesji podjęliśmy szereg istotnych decyzji, oto najważniejsze:

1. Udzielenie pomocy finansowej dla Gminy Sulęczyno i Gminy Lipusz (po 40 000 zł) na remonty infrastruktury drogowej w związku z nawałnicą.
2. Uchwalenie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Pępowo, obszaru części wsi Skrzeszewo oraz przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części Miasta Żukowo ograniczonej ulicami: Kościerską i 3 Maja oraz linią kolejową oraz dla części wsi Barniewice, wschodniego fragmentu wsi Banino oraz północnego fragmentu wsi Rębiechowo.
3. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie na rzecz Gminy Żukowo niezabudowanej nieruchomości gruntowych położonych w: Baninie, Pępowie, Żukowie
4. Wyrażenie zgody na przekazanie w formie darowizny nieruchomości położonych w Skrzeszewie, Glinczu i Sulminie na rzecz Powiatu Kartuskiego
5. Nadania nazwy ulicy w Baninie, Nowym Tuchomiu, Przyjaźni.
6. Zmiany nazwy „ulica Leona Kruczkowskiego” na nazwę „ulica Kazimierza Kruczkowskiego” w Żukowie.
7. Zmiany nazwy „ulica 16 marca” na nazwę „ulica ks. ppłk. Józefa Wryczy” w Żukowie.
8. Zmiany nazwy „ulica Aleksandra Zawadzkiego” na nazwę „ulica Tadeusza Zawadzkiego” w Żukowie.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany nazwy „ul. J.Krasickiego” na nazwę „ulica Ignacego Krasickiego” w Leźnie.
10. Udzielenia Gminie Szemud pomocy finansowej na realizację zadania „Przebudowa drogi na trasie Warzno – Karczemki w celu poprawy bezpieczeństwa i spójności sieci drogowej na terenie Gminy Szemud (Powiat Wejherowski) i Gminy Żukowo ( Powiat Kartuski)” – etap I Żukowo (Powiat Kartuski)” w wysokości 600.000,00 zł (słownie sześćset tysięcy złotych 00/100). Gmina Szemud przekaże wsparcie finansowe na budowę ul. Mickiewicza w Żukowie i Sienkiewicza w Chwaszczynie.
11. Zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Żukowo na lata 2017-2023.
12. Zmiany budżetu Gminy Żukowo na 2017r.

 

Sprawy chwaszczyńskie:

Rada Miejska wyraziła zgodę na nabycie na rzecz Gminy Żukowo niezabudowanych nieruchomości gruntowych, oznaczonych ewidencyjnie jako działki nr 771/39, 771/48, 771/62, 771/131, 771/151, 771/154 oraz 1222, położonych w Chwaszczynie. To działki drogowe na terenie osiedla „Jozefin” nad jeziorem Wysockim.

Ponadto wyraziła zgodę na zamianę nieruchomości położonej w Chwaszczynie oznaczonej ewidencyjnie nr 463/4 na nieruchomość położoną w Chwaszczynie oznaczoną ewidencyjnie nr 462/5 – okolice ul. Derdowskiego i Gdyńskiej.

Radny Gminy Żukowo
Jacek Fopke


fot. Mirosław Nowak Radny Gminy Żukowo

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.