Podstawowe fakty na temat ubezpieczenia w dobie koronawirusa

Autor: nadesłane

Pandemia koronawirusa wpłynęła na każdy aspekt naszego życia. Pod wieloma względami zaczęliśmy inaczej patrzeć na swoje życie i zdrowie, które zawsze warto ubezpieczyć. COVID-19 zmienił również rynek ubezpieczeń, który musiał odpowiedzieć na nowe potrzeby swoich klientów. Jak zmieniły się zapisy w trzech typach umów – polisy na życie, dodatkowego ubezpieczenia medycznego oraz ubezpieczenia w podróży? Odpowiadamy. 

Ubezpieczenie na życie a koronawirus

W wypadku polis na życie uruchomienie środków następuje z powodu poważnego zachorowania lub śmierci ubezpieczonego. Aby było to możliwe w kontekście COVID-19, musimy mieć pewność, że choroba wywołana tym wirusem będzie wpisana w zakres polisy. W przeciwnym wypadku znajdzie się w wyłączeniach odpowiedzialności i w razie choroby czy zgonu towarzystwo nie wypłaci zadośćuczynienia. Dlatego, aby wybrać odpowiednią ofertę, warto zasięgnąć rady specjalisty w multiagencji, który ma dostęp do co najmniej kilkunastu ofert ubezpieczenia na życie. 

Czy ubezpieczenie w podróży chroni nas przed konsekwencjami SARS-CoV-2?

Ze względu na nadzwyczajną sytuację, jaką jest pandemia, wiele towarzystw ubezpieczeniowych wprowadziło zapisy do swoich polis dla podróżnych. Oczywiście dotyczyło to jedynie tych krajów, w których epidemia została ogłoszona w trakcie pobytu osoby ubezpieczonej. Zachorowanie wiążące się z pobytem w szpitalu w takich okolicznościach było uznawane za powód do pokrycia kosztów leczenia przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Obecne zapisy uwzględniają także koszty związane z dodatkowym pobytem wskutek choroby dziecka lub przymusowej kwarantanny. Dzięki temu mamy pewność, że w razie trudnej sytuacji nie zostaniemy pozostawieni na pastwę losu i ogromne wydatki związane z usługami medycznymi w obcym kraju. 

Dodatkowa polisa medyczna a koronawirus

Jeśli przeszliśmy SARS-CoV-2, to dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie naszego stanu zdrowia. Szczególnie przydatne mogą się okazać wizyty u pulmonologa oraz kardiologa, jak również dodatkowe badania diagnostyczne. Wciąż niejasne jest, jakie długotrwałe konsekwencje może wywołać koronawirus w organizmie ozdrowieńca. Wykupienie dodatkowego pakietu medycznego nie wiąże się z dodatkowymi badaniami stanu zdrowia. Jedyne, na co musimy zwrócić uwagę, to ewentualne okresy karencji dotyczące specjalisty, do którego chcemy się wybrać w pierwszej kolejności. Oznacza to, że dodatkowe ubezpieczenie nie pokryje kosztów wizyty lub usługi np. w ciągu miesiąca od podpisania umowy. 

Leczenie związane z koronawirusem może być w pełni realizowane przez państwowy system ochrony zdrowia, ponadto szczepienia przeciw koronawirusowi są bezpłatne. Dodatkowa opieka medyczna może nas wspomóc np. w zakresie teleporady lub konsultacji online, gdy nie możemy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Niektóre placówki oferują swoim klientom rabaty na testy związane z chorobą lub obecnością przeciwciał. 

Poszukujesz ubezpieczenia na życie, związanego z podróżą lub prywatną opieką medyczną? W Eurofinance pomożemy Ci odszukać najkorzystniejszą ofertę, sprawdź nasze biuro zlokalizowane w Gdańsku. 

https://eurofinance.info.pl/ubezpieczenie-na-zycie-gdansk/

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.