Podróżujesz samochodem? Te akcesoria zawsze Ci się przydadzą!

Autor: nadesłane

Gdy wybieramy się w dłuższą podróż samochodem, nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie problemy mogą na nas czyhać. Dlatego warto mieć zawsze pod ręką kilka przydatnych akcesoriów, które wspomogą nas zarówno w standardowej podróży, jak i tej okraszonej niespodziewanymi przygodami. 

Jakie akcesoria należy bezwzględnie mieć w aucie? 

Gdy wyruszamy w podróż samochodem, koniecznie upewnijmy się, że zadbaliśmy o jego podstawowe wyposażenie. Tzn. przekonajmy się, czy w samochodzie znajduje się apteczka, gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy. To jednocześnie obowiązkowe wyposażenie auta, a w dodatku może być kluczowe, gdy przydarzy nam się jakiś nieszczęśliwy wypadek. Warto również powtórzyć wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy, która nie zawsze może być oczywista. 

Co może przydać się podczas podróży samochodem? 

Jeśli przydarzy nam się jakiś nieoczekiwany, nieszczęśliwy wypadek, warto mieć w bagażniku kilka przydatnych akcesoriów. Bez wątpienia są nimi kable rozruchowe, które okażą się niezastąpione w przypadku, gdy wyczerpie się nam akumulator – bez problemu odpalimy wtedy auto dzięki pomocy innego kierowcy. Warto także wrzucić do bagażnika multitool, dzięki któremu uporamy się z drobnymi uszkodzeniami podczas jazdy bez konieczności wzywania pomocy. 

Nieoczywiste akcesoria samochodowe, które mogą przydać się każdemu 

Są takie akcesoria, które przydadzą się niemal każdemu kierowcy oraz pasażerom – niezależnie od tego, czy podróżują oni służbowo czy też jadą na wakacje. Takim akcesorium bez wątpienia jest ładowarka samochodowa. Dzięki niej bez większego trudu podładujemy smartfona lub powerbank, dzięki czemu nie stracimy kontaktu ze światem. Może jednak zdarzyć się, że będziemy chcieli naładować również większe urządzenie, takie jak laptop. Wtedy zwykła ładowarka okaże się niewystarczająca. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie przetwornica samochodowa, która, jak sama nazwa wskazuje, przetwarza napięcie prądu z samochodowego na to potrzebne do naładowania np. laptopa.  

Innym nieoczywistym akcesorium, które posiadanie w aucie warto rozważyć, jest alkomat. To przydatne urządzenie, które pozwoli nam uniknąć niepotrzebnego mandatu oraz bezpiecznie dojechać do obranego celu. Jest małe, dlatego nie zajmie zbyt dużo miejsca w aucie, a zawsze będziemy mieć pewność, że w naszej krwi nie znajduje się zbyt dużo promili. 

Co jeszcze warto mieć w samochodzie podczas podróży? 

Takie przydatne narzędzia jak uchwyt do smartfona czy zestaw głośnomówiący są już raczej oczywistością dla osób, które wybierają się w dłuższą niż zazwyczaj trasę. Warto jednak jeszcze dodatkowo pomyśleć o takich opcjach jak uchwyt na kubek do samochodu, dzięki któremu będziemy mogli zabrać w trasę naszą ulubioną kawę i pozostawać pełni energii, a dzięki temu w pełni skupienie na drodze. Warto także pomyśleć o różnego rodzaju matach, które ułatwią przesiedzenie na fotelu długich godzin w trasie lub chociażby wygodnych zagłówkach. 

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.