Podróbki warte prawie 7 mln zł na ujawnione na giełdzie w Chwaszczynie

Autor: Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

12 września 2021r. funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni prowadząc kontrolę na terenie giełdy w Chwaszczynie ujawnili towary, co do których istniało podejrzenie, że naruszają prawa do znaków towarowych znanych firm odzieżowo-galanteryjnych.
Mundurowi przeszukali środki transportu oraz pomieszczenia, w których znaleziono odzież oraz torebki niezgodne z  przepisami Prawa własności przemysłowej. Ponadto, w jednym z przeszukiwanych pomieszczeń, funkcjonariusze znaleźli maszynę i szablony do preparowania zastrzeżonych znaków towarowych. Wyroby zostały zabezpieczone i przewiezione do siedziby PUCS w Gdyni.
Do czynności procesowych zatrzymano pięciu obywateli Bułgarii, którzy oferowali do sprzedaży ww. towar. Osobom tym zostały postawione zarzuty i może grozić im kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: pomorskie.kas.gov.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.