Pobocze wzdłuż ul. Leśnej w Chwaszczynie utwardzone

Z inicjatywy mieszkańców, przy wsparciu Pani Sołtys i Rady Sołeckiej, udało się jeszcze w tym roku wygospodarować potrzebną kwotę na odtworzenie pasa drogowego wzdłuż ulicy Leśnej w Chwaszczynie, poprzez usunięcie wału ziemi oraz zakup tłucznia drogowego do utwardzenia odcinka o dł. 160 metrów i szer. 1,5 metra.

Wskazany fragment ulicy Leśnej stanowił bardzo wąski i niebezpieczny odcinek drogi. Mieszkańcy oraz osoby spacerujące nie miały możliwości zejścia z ulicy przed jadącymi – często z nadmierną prędkością – do i ze żwirowni samochodami ciężarowymi.

lesna utwardzenie 1

fot. nadesłane

Szerokość drogi na tym odcinku wynosiła od 5,5 do 6 metrów. Na koszt zadania składało się usunięcie wału ziemi zalegającego po lewej stronie ulicy – ok. 145 m3 ziemi oraz zabezpieczenie potrzebnego tłucznia drogowego w ilości ok. 50 m3.

lesna utwardzenie 4

fot. nadesłane

Finalnie pobocze zostało utwardzone i zagęszczone frezem asfaltowym. Prace trwały trzy dni. Zadanie sfinansowane zostało z Funduszu Sołeckiego na 2016 r.

lesna utwardzenie 5

fot. nadesłane

nadesłane

lesna utwardzenie 6

fot. nadesłane

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.