Po zebraniu wiejskim okiem Radnego Piotra Fikusa


{module do-reklamy-intertekst|none}Jak już wcześniej pisaliśmy, dnia 13.03.2012 r. odbyło się zebranie wiejskie w Chwaszczynie. Było ono ważne z wielu powodów, między innymi wyborów uzupełniających, zgłaszanych problemów mieszkańców jak i złożenia sprawozdania z działalności Rady Sołeckiej po roku funkcjonowania. Wśród mieszkańców, którzy wzięli udział w zebraniu pojawiły się komentarze na temat przebiegu samego zebrania.


Zapraszamy do zabrania głosu Naszych Czytelników w komentarzach oraz na forum portalu na temat zebrania wiejskiego.


Poniżej prezentujemy komentarz zaprezentowany na blogu Radnego Piotra Fikusa:


„(…) Uważam, że zebranie zostało przygotowane informacyjnie bardzo dobrze, zaś prowadzenie przez Pana Mirosława Nowaka zostało skrytykowane i źle odebrane przez Mieszkańców i przybyłych gości.


Pierwszy podstawowy błąd to: brak zakończenia zebrania. Stwierdzenie, „że jest to ostatnie pytanie zgłaszane przez Mieszkańców”, jest niedopuszczalne, gdyż Rada Sołecka zwołuje zebrania wiejskie raz na rok, albo rzadziej. Panie Nowak zebranie wiejskie jest po to, aby Mieszkańcy mogli zgłaszać nurtujące ich problemy, a Rada Sołecka jest po to, aby wszystkie zgłoszone problemy zostały rozpatrzone i przekazane odpowiednim instytucjom. Jest to obowiązek członków Rady Sołeckiej.


Drugi podstawowy błąd to: brak kontroli nad przebiegiem zebrania i kolejnością udzielania głosu Mieszkańcom chcącym zadać pytania. W pewnym momencie doszło do sytuacji, że kilku Mieszkańców zgłaszało problemy jednocześnie, co doprowadziło do sytuacji, że część Mieszkańców opuściło zebranie. O godz. około 20.00 z minutami, gdy doszło do przerwania zebrania na sali było obecnych około 1/3 przybyłych Mieszkańców.


Radny Pan Wojciech Kankowski, któremu udało się zabrać głos (wcześniej zabrał głos także Przewodniczący Rady Pan Adam Okrój oraz Pan Albin Bychowski) stwierdził, że „matematyka jest okrutna” i o tym jakie inwestycje będą w danej miejscowości decydują Radni. Nasza Miejscowość nie ma Radnego (nieobecni nie mają głosu), więc Rada Sołecka jest tym organem, który ma obowiązek działać aktywnie i dbać o dobro Naszej Miejscowości i nie może być głucha na głos Mieszkańców, który niektórzy chcieli, a nie mogli wyrazić na zebraniu.”


{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.