Po południu i wieczorem prognozowane są silne wiatry, opady deszczu oraz burze

Grupa Polscy Łowcy Burz dla obszaru zachodniej i częściowo środkowej Polski (w tym woj. pomorskie) wydała II stopień zagrożenia, który prognozuje wystąpienie silnego i porywistego wiatru, intensywnych opadów deszczu, opadów gradu, w mniejszym stopniu ze względu na ryzyko powstania trąby powietrznej.

– Uprzejmie informujemy, że jutro w regionie pojawi się podwyższone ryzyko wystąpienia gwałtownych burz – z ulewnymi opadami deszczu, silnym wiatrem (miejscami przekraczającym w porywach 100 km/h) oraz opadami gradu (do ok. 3-4 cm średnicy) – ostrzega Igor Laskowski, członek Zarządu Stowarzyszenia Skywarn Polska, Polscy Łowcy Burz. – Najsilniejsze burze przewidywane są w godzinach popołudniowych i wieczornych – dodaje synoptyk.

Możliwe skutki prognozy: zalania i podtopienia ulic oraz posesji, szkody w drzewostanie, uszkodzone lub zerwane dachy budynków, szkody w uprawach.

Więcej informacji szczegółowych znajdziemy na stronie internetowej i na profilu FB:
• http://lowcyburz.pl/
• https://www.facebook.com/lowcyburz/?fref=ts

Zachęcamy również do śledzenia bieżących ostrzeżeń meteorologicznych wydawanych w czasie rzeczywistym:
• http://lowcyburz.pl/sp2/index.php

Fotografia tytułowa:
• http://lowcyburz.pl/

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.