Planowana dodatkowa linia busowa z centrum Chwaszczyna do PKM Gdańsk Osowa [Ankieta]

Autor: RADA Sołecka Chwaszczyno

Dzięki konstruktywnej współpracy z Burmistrzem Gminy Żukowo Panem Wojciechem Kankowskim w najbliższym czasie jest planowana do uruchomienia dodatkowa linia busowa z centrum Chwaszczyna do PKM Gdańsk Osowa. Nowe połączenie ma na celu uruchomienie alternatywnego połączenie komunikacyjnego Chwaszczyna z Trójmiastem w godzinach szczytu. Bus będzie kursował od przystanku zlokalizowanego przy kościele na ul. Mickiewicza, w kontynuacji ulicą przy szkole, Sobiesława I przez Nowy Świat i ul. Barniewicką. Dokładna lokalizacja przystanków zostanie określona na etapie zatwierdzania rozkładu jazdy.
Ze stacji Gdańsk Osowa oprócz pociągu PKM odjeżdżają autobusy linii 169 w kier. Oliwy oraz w kier. Portu Lotniczego a także linia 210 w kier. Oruni przez Port Lotniczy i Gdańsk Główny.

Linia busowa z Chwaszczyna jest planowana do uruchomienia od 03/2020 roku i będzie kursowała do końca roku szkolnego. Tylko w przypadku zainteresowania mieszkańców i korzystania z połączenia, linia zostanie utrzymana.

Aby jak najlepiej dopasować godziny kursowania i liczne korzystanie z uruchomionego połączenia, poniżej link do ankiety, która zawiera kilka pytań, na które prosimy o udzielenie odpowiedzi:

https://forms.gle/RqvvasA6JbTeW8cr6

 

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.