Plan Odnowy Miejscowości Chwaszczyno

Plan Odnowy Miejscowości Chwaszczyno został przyjęty Uchwałą Nr 2/2010 Rady Sołeckiej w Chwaszczynie w dniu 18 października 2010 r. oraz Uchwałą NR XLIX/822/2010 Rady Miejskiej w Żukowie dnia 22 października 2010 r.

 

Do istniejącego Planu wprowadzono nowe zapisy mówiące o realizacji projektu w zakresie doposażenia placu zabaw w Chwaszczynie, jego kosztu, okresu realizacji oraz wprowadzono zapis o miejscach szczególnych w miejscowości Chwaszczyno.

 

Plan Odnowy Miejscowości Chwaszczyno jest dokumentem określającym strategię działań wsi w sferze społeczno- gospodarczej na lata 2010-2016.

Jest dokumentem o charakterze planowania strategicznego i ma na celu stworzenie szczegółowej koncepcji i wizji rozwoju miejscowości.

Jest planem otwartym, który w zależności od potrzeb i uwarunkowań finansowych będzie mógł być aktualizowany.

Plan Odnowy Miejscowości poprzez realizację wskazanych w nim przedsięwzięć przyczyni się do podniesienia standardu życia jego mieszkańców oraz zwiększenia atrakcyjności całej miejscowości.

 

Rozwój w zaplanowanych kierunkach zostanie osiągnięty poprzez wykonanie inwestycji z zakresu:

1)   budowy i modernizacji infrastruktury społeczno- kulturalnej wsi – Budowa biblioteki wraz z rozbudową remizy,  Budowa budynku na cele oświatowe

2) budowy infrastruktury sportowo- rekreacyjnej – Stworzenie „Małego Parku” w centrum Chwaszczyna, Budowa nowych i modernizacja istniejących boisk ogólnodostępnych, Stworzenie ogólnodostępnych placów zabaw dla dzieci i młodzieży

3) poprawy jakości ciągów pieszych i drogowych Budowa ulic osiedlowych i chodników wraz z odwodnieniem oraz modernizacja istniejących, Budowa oświetlenia ulic,  Rozbudowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej

 

Czytaj więcej:

Plan Odnowy Chwaszczyno
Uchwała Rady Miejskiej w Żukowie w sprawie Zatwierdzenia Planu Odnowy Miejscowości Chwaszczyno

 

KW

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.