Piotr Fikus: Burmistrz musi pracować przy otwartych drzwiach – relacja z inauguracji kampanii wyborczej.

 

W dniu wczorajszym odbyła się inauguracja kandydata z Chwaszczyna na Burmistrza Gminy Żukowo. Poniżej prezentujemy krótką relację zaprezentowaną na portalu expresskaszubski.pl:

 

Jednym z naszych podstawowych postulatów jest stworzenie budżetu obywatelskiego w gminie Żukowo i w ten sposób przekazanie władzy mieszkańcom – mówił Piotr Fikus, kandydat na burmistrza Żukowa, podczas oficjalnej inauguracji swojej kampanii wyborczej.

 

Piotr Fikus jest radnym powiatowym kończącej się kadencji, a o stanowisko burmistrza ubiega się z ramienia Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie „Samorządność”. Podczas spotkania inaugurującego kampanię wyborczą zaprezentowano kandydatów na radnych startujących z listy komitetu.

 

Naszym celem jest stworzenie samorządu silnego, stabilnego i przyjaznego dla mieszkańców – mówił Piotr Fikus. – Zależy nam na utworzeniu budżetu obywatelskiego i w ten sposób przekazanie władzy w ręce mieszkańców. Musimy zadbać o opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego gminy, zwiększenie bezpieczeństwa publicznego oraz współpraca z organizacjami pozarządowymi. Musimy usprawnić komunikację na terenie gminy, a także poprawę funkcjonowania urzędu. Burmistrz musi pracować przy drzwiach otwartych dla mieszkańców.

 

 

Kandydat na burmistrza pytany przez dziennikarzy o inwestycje rozpoczęte w obecnej kadencji zapowiedział, że będzie kontynuował zaplanowane i już realizowane projekty. Przyznał też, że konieczną do rozwiązania jest sprawa siedziby żukowskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

 

Nie jest dobrym rozwiązaniem lokalizowanie tego rodzaju instytucji w budynku wynajmowanym od osoby prywatnej. Tę kwestię trzeba będzie rozwiązać – mówił.

 

Piotr Fikus przyznał też, że zamierza działać na rzecz integracji mieszkańców Chwaszczyna i Banina.

 

 

źródło: http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2014/10/piotr-fikus-burmistrz-musi-pracowac-przy-otwartych-drzwiach

Autor: Wojciech Drewka/ expresskaszubski.pl

 

Artykuł o inauguracji kampanii wyborczej kandydata z Chwaszczyna na Burmistrza ukazał się jeszcze na stronie:

http://kartuzy.naszemiasto.pl/

 

Strona Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie „Samorządność” – www.samorzadnosc.info

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.