Piłka nożna nadal będzie w Chwaszczynie! Reaktywacja KS Chwaszczyno!

Tak jak wcześniej informowaliśmy w wyniku formalnej fuzji piłkarze ze Starogardu Gdańskiego zajęli miejsce chwaszczyńskiego klubu i zagrają w II grupie III ligi. Nasz klub musiał zostać zamknięty. Na szczęście to nie koniec piłki nożnej w Chwaszczynie.

Z dniem 31 lipca 2017r. formalnie trzeba było klub zamknąć. Jednak już dzień później (01.08.2017r.) odbyło się zebranie założycielskie Klubu Sportowego „CHWASZCZYNO”, na którym postanowiono ponownie założyć klub oraz przyjąć statut.

Wybrano nowy zarząd:

Prezes Janusz Płocki
Wiceprezes Wojciech Herka
Sekretarz Szymon Zembroń
Skarbnik Marek Pytko
Członek Tadeusz Reclaf
Członek Jarosław Cyrocki
Członek Krzysztof Block

  Komisja rewizyjna:
Przewodniczący Sylwester Skrzyński
Sekretarz Wojciech Damaszke
Członek Marek Liszewski

Nowy zarząd klubu ustalił plany na bieżący rok oraz podzielił zakres obowiązków. Głównym celem klubu będzie promocja piłki nożnej w Chwaszczynie i okolicach. W planach jest stworzenie szkółki dla dzieci i młodzieży.

W sezonie rozgrywkowym 2017/2018 zespół KS Chwaszczyno będzie uczestniczył w rozgrywkach prowadzonych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku na poziomie „B” klasy. Okres przygotowawczy do nowych rozgrywek już się rozpoczął. Trenerem zespołu został Mariusz Radoń – były zawodnik KS Chwaszczyno, który przez kilka sezonów grał w chwaszczyńskim klubie.

Od września bez zmian ruszają treningi dla dzieci, które nadal będą prowadzone przez Marka Liszewskiego.

Klub będzie zwracać się do firm wcześniej wspierających chwaszczyńską piłkę oraz będzie poszukiwać nowych sponsorów, dzięki którym KS Chwaszczyno może funkcjonować, co pozytywnie wpłynie na promocję zdrowego trybu życia wśród mieszkańców naszej miejscowości.

Na zdjęciu u góry nowy zarząd KS Chwaszczyno: od lewej prezes Janusz Płocki, wiceprezes Wojciech Herka, członkowie Krzysztof Block, Tadeusz Reclaf, Jarosław Cyrocki. Nieobecni sekretarz Szymon Zembroń, Skarbnik Marek Pytko.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.