Pierwsza Komunia Święta w Chwaszczynie w TVP Gdańsk

W niedzielę 22 maja w TVP Gdańsk o godz. 18:00 w programie katolickim „Droga” będzie emitowany materiał filmowy z tegorocznej uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w parafii w Chwaszczynie.

W naszej parafii dzieci pierwszy raz przyjmują Sakrament Eucharystii w trzecią niedzielę maja. Ze względu na ruchomy charakter świąt Wielkiej Nocy w tym roku uroczystość Pierwszej Komunii Świętej przypadła w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

Sakrament Eucharystii przyjęło 84 dzieci. Grupę komunijną stanowiły dzieci ze szkoły w Chwaszczynie, Tuchomiu, a także młodzi mieszkańcy Karczemek i osoby spoza naszej parafii.

Tegoroczna uroczystość Pierwszej Komunii Świętej była wyjątkowa, bo po raz pierwszy odbyła się w nowobudującym kościele. Z pewnością ta decyzja została podyktowana ilością dzieci, które tak licznie w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc.

Zapraszamy przed ekrany telewizorów 22 maja w niedzielę o godz. 18:00 na program „Droga” w TVP Gdańsk.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.