Oświadczenie Henryka Miotk

{module do-reklamy-intertekst|none}

Na naszą skrzynkę kontaktową kontakt@chwaszczyno.pl otrzymaliśmy oświadczenie Pana Henryka Miotk, który w ostanich dniach został zwolniony z Gminnego Ośrodka Kultury w Żukowie.

Poniżej publikujemy jego treść:

 

 

 

 

Henryk Miotk                                                                                                          Żukowo, dnia 17.05.2011r.

Radny

Powiatu Kartuskiego

Oświadczenie


Informuję, że dnia 11 maja 2011 roku o godz.  8.00 wstawiłem się do pracy w Gminnym Ośrodku Kultury w Żukowie i podpisałem listę obecności. O godzinie 11.20 zostałem przez pracownika GOK-u wezwany do Pani dyrektor Wiesławy Toczyńskiej, gdzie próbowano wymusić na mnie podpisanie wystawionego dnia 11.05.2011r pisma p.n.: „Rozwiązanie Umowy  o Pracę” z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia. Dnia 12 maja br. odbyła się Sesja Rady Powiatu Kartuskiego, gdzie złożyłem ślubowanie i zostałem radnym. Przyczyny rozwiązania umowy są bardzo pokrętne, a zadziwiający jest zapis, który mówi „ od dnia 11.05.2011r do dnia 17.05.2011r. wysyłam Pana na urlop wypoczynkowy”.

 

Dziś 17.05.2011r. doszło do mojego spotkania z burmistrzem Gminy Żukowo Panem Jerzym Żurawiczem, który wykazał się obojętnością, popierając decyzję Pani Toczyńskiej.  Dnia 17 maja złożyłem w  związku z powyższym do Sądu Pracy Odwołanie.

 

Pragnę również dodać, że z dniem 01.04.2011r. zostałem przez Pana burmistrza Jerzego Żurawicza przeniesiony do Gminnego Ośrodka Kultury na stanowisko specjalisty ds. sportu z zapewnieniem mnie oraz środowiska sportowego gminy Żukowo, że przeniesienie jest tylko formalnością, które ma na celu poprawić funkcjonowanie sportu.

 

Od dnia 01.04.2011r. wspólnie z referentem ds. sportu przygotowaliśmy następujące wydarzenia:

– 09.04.2011r Memoriał Henryka Boreckiego i Edwarda Wojdy w zapasach

– 10.04.2011r  Mistrzostwa Gminy Żukowo w Piłce Ręcznej

– 17.04.2011r  XX Żukowskie Biegi Przełajowe

 

ponadto

 

– zawody w ramach Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolne

– Sportowy Turniej Miast i Gmin

– II Żukowską Mile Św. Norberta

 

– i wiele innych zadań m.in.: prowadzenie strony sport.zukowo.pl, przygotowanie kosztorysów wszystkich przedsięwzięć sportowych do końca roku 2011.

 

Pani Dyrektor Toczyńska unikała kontaktu ze mną, informując o różnych zadaniach na piśmie bądź  przez innych pracowników, nie zezwalała również na udział w zawodach np. Turniej Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej, który odbywał się w Przyjaźni na którego zostałem zaproszony przez Organizatorów.

 

W Urzędzie Gminy Żukowo pracowałem od 27.04.1992r. do 31.03.2011r. na stanowisku inspektora ds. sportu.

 

Ubolewam nad tym, że ostatni czas nie pozwalał na realizację zadań zgodnie z wypracowaną przez lata z Środowiskiem Sportowym Gminy Żukowo formułą rozwoju sportu.

 

W najbliższym czasie odbędzie się w Żukowie konferencja prasowa.

 

Henryk Miotk

 

 

{module do-reklamy-intertekst-2|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.