Ośrodek Zdrowia w Baninie wyposażono w aparat ultrasonograficzny

 

Profesjonalny diagnostyczny aparat ultrasonograficzny trafił do Ośrodka Zdrowia w Baninie. Sprzęt wyposażony jest w trzy sondy i oprogramowanie umożliwiające przeprowadzanie badań diagnostycznych różnego rodzaju m.in. tarczycy, tkanek miękkich, jamy brzusznej.

 

Symbolicznego otwarcie pomieszczenia USG z nowym sprzętem dokonała Dyrektor SPZOZ, Joanna Komorowska przy udziale Burmistrza Gminy Żukowo, Wojciecha Kankowskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie, Albina Bychowskiego oraz przedstawicieli personelu banińskiego ośrodka. Aparat został zakupiony ze środków SPZOZ w Żukowie.

 

usg banino 2

 

W najbliższych dniach rozpocznie się wykonywanie badań diagnostycznych, które będą przede wszystkim przeprowadzane na skierowanie pracujących w Baninie lekarzy opieki zdrowotnej i na zlecenie żukowskich specjalistów. Dyrektor SPZOZ, Joanna Komorowska przewiduje możliwość wykonywania badań USG na zasadzie umowy dla innych podmiotów leczniczych. Taką propozycję skierowała do przychodni NOVA w Baninie. Będzie też możliwość skorzystania z badań odpłatnych i dla celów profilaktycznych. Niektóre wysokospecjalistyczne badania USG będą jednak wykonywane wyłącznie w Żukowie, gdzie znajduje się aparat o szczególnych możliwościach technicznych.

 

Warto dodać, że w tym roku budynek banińskiego Ośrodka Zdrowia dostosowany zostanie także dla osób niepełnosprawnych. W tym celu zakupiono już specjalistyczną platformę, a w najbliższym czasie rozpocznie się modernizacja budynku i montaż zewnętrznej windy.

 

usg banino 1

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.