OSP w Chwaszczynie zaprasza na przywitanie nowego samochodu pożarniczego

Zgodnie z ustalonym harmonogramem oraz podpisaną z wykonawcą umową, 26 listopada 2018 roku druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaszczynie dokonali technicznego odbioru nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego. 3 grudnia zaplanowane jest uroczyste przywitanie samochodu w tutejszej jednostce.

Wieloletnie zaangażowanie oraz wysiłki strażaków, osób prywatnych, przedsiębiorców, władz samorządowych oraz Państwowej Straży Pożarnej w najbliższy poniedziałek będzie miało swój szczęśliwy finał. Druhowie dokonujący odbioru technicznego, po dokładnym sprawdzeniu zgodności pojazdu ze specyfikacją przetargową, przywieźli niezbędne dokumenty pozwalające na rejestrację pojazdu. 3 grudnia zaplanowany jest końcowy odbiór samochodu ratowniczo – gaśniczego marki Mercedes Benz.

osp chwaszczyno 3
fot. dh Karol Sprawka

Zgodnie ze strażackim zwyczajem wprowadzenie nowego pojazdu do naszej strażnicy to wielkie, niecodzienne wydarzenie napawające nas dumą. Chcielibyśmy, aby była to uroczystość nie tylko nasza, strażacka, ale także chwaszczyńska. Nowy samochód jest przede wszystkim własnością mieszkańców i ma służyć każdemu potrzebującemu pomocy, stąd zapraszamy mieszkańców, samorządowców i przedsiębiorców do wspólnego przywitania i uroczystości poświęcenia oraz wprowadzenia samochodu do boksu garażowego.

osp chwaszczyno 4
fot. dh Karol Sprawka

Po dokonaniu w najbliższy poniedziałek, tj. 3 grudnia końcowego odbioru przez przedstawicieli naszej jednostki, samochód przebazowany będzie do Chwaszczyna. Przyjazd zaplanowany jest około godziny osiemnastej i uwarunkowany jest wieloma czynnikami logistycznymi związanymi z odbiorem oraz kilkusetkilometrowym przejazdem.

Wjazd pojazdu do naszej miejscowości nastąpi w towarzystwie zastępu strażaków oraz przy akompaniamencie syreny alarmowej i efektów specjalnych. Zachęcając Państwa do uczestnictwa w tej doniosłej uroczystości, prosimy jednocześnie okolicznych mieszkańców o wyrozumiałość związaną z krótkotrwałymi niedogodnościami komunikacyjnymi w obrębie ulic Mickiewicza i Żeromskiego.

osp chwaszczyno 5
fot. dh Karol Sprawka

Pomimo zbliżającej się zimy u strażaków zawsze jest gorąco i to nawet bez ognia. Niech wieczór ten dany nam będzie spędzić także i w Państwa towarzystwie – mieszkańców Chwaszczyna.

Załączone zdjęcia wykonane zostały podczas odbioru technicznego w dniu 26 listopada 2018 roku przez druha Karola Sprawkę i przedstawiają nasz nowy samochód w czasie kontroli.

osp chwaszczyno 2
fot. dh Karol Sprawka

Ze strażackim pozdrowieniem
sekretarz zarządu OSP Chwaszczyno

druh Krzysztof Glaza

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.