Ołtarz ku czci NMP w Chwaszczynie z dotacją gminy Żukowo

Decyzją uchwały Rady Miejskiej z dnia 31 maja br. udzielona została dotacja na prace restauratorskie drugiego ołtarza bocznego z kościoła w Chwaszczynie.

Wcześniej, bo już w marcu podczas XIV Sesji Rady Powiatu Kartuskiego parafii w Chwaszczynie udzielono dotacji w wysokości 30 000,00 zł na ołtarz ku czci Najświętszej Maryi Panny, co stanowiło 48,1% dofinansowania (patrz artykuł: Kolejna dotacja na kościół – 2 ołtarz boczny).

obraz maryjny 2 001

fot. Chwaszczyno.pl

Radni podczas XXIV Sesji Rady Miejskiej w Żukowie w uchwale w sprawie przyznania dotacji na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków jednogłośnie (20 osób) udzielili parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza dotacji w wysokości 25 000,00 zł na zadanie pn. „Konserwacja i restauracja późnobarokowego ołtarza bocznego”.

W tej samej uchwale dotacji w wysokości 105 000,00 zł na prace konserwatorskie i wymianę instalacji elektryczno-oświetleniowej przyznano parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie (klasztor ponorbertański).

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia, a jej wykonanie powierza się Burmistrzowi Gminy Żukowo.

obraz maryjny 1 001

fot. Chwaszczyno.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.