Ogień w lesie w Chwaszczynie

 

Aktualizacja:

Dzień później, w czwartek, nasi strażacy zostali ponownie wezwani na ulicę Krasickiego. Okazało się, że ogień wybuchł kilkadziesiąt metrów dalej, niż w środę. Mimo silnych podmuchów wiatru na pogorzelisku, które utrudniały strażakom skuteczne ugaszenie żywiołu, druhowie szybko opanowali sytuację. Ze względów bezpieczeństwa zastęp podjął decyzję o ponownym przelaniu środowego miejsca pożaru.

Na miejscu:
– OSP Chwaszczyno
– OSP Miszewo

 


W środę o godzinie 15:15 doszło do groźnego pożaru lasu w Chwaszczynie przy ulicy Krasickiego. Ogień objął ok. 1500 metrów kwadratowych poszycia leśnego. Z żywiołem walczyło siedem zastępów straży pożarnej.

 

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było nieumyślne zaprószenie ognia. Nie wyklucza się też jednak podpalenia. Strażacy przez ponad dwie godziny walczyli z żywiołem. Spaleniu uległo poszycie leśne, pojedyncze drzewa i zarośla.

 

W akcji gaśniczej wzięły udział: JRG Kartuzy, OSP Chwaszczyno, OSP Miszewo, 2 zastępy OSP Banino, OSP Żukowo oraz JRG 4 z Gdyni.

 

źródło: ospchwaszczyno.pl

 

 

ogien-w-lesie-1

ogien-w-lesie-2

 

ogien-w-lesie-3

 

ogien-w-lesie-4

więcej zdjęć na http://ospchwaszczyno.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.