Odtruwanie alkoholowe – na czym polega ten proces?

Autor: nadesłane

W dzisiejszych czasach szybkie tempo życia i niestabilna sytuacja społeczno-gospodarcza sprawiają, że wiele osób szuka ukojenia w używkach. Jest to niestety łatwa droga do uzależnienia, które ma bardzo wiele negatywnych konsekwencji nie tylko dla osoby uzależnionej, ale także jej bliskich. Aktywne uzależnienie degraduje więzi społeczne, a także wpływa na pogorszenie stanu zdrowia oraz utratę dobrostanu psychicznego przez osobę uzależnioną.

Jeśli czujesz, że z powodu alkoholizmu tracisz kontrolę nad swoim życiem, pierwszym krokiem do trzeźwości jest odtrucie organizmu. Odtrucia alkoholowe obejmują kilka etapów i powinny być przeprowadzane pod kontrolą i czujnym okiem specjalistów. Jeśli chcesz wiedzieć na ten temat więcej, zapraszamy do lektury. W tekście znajdziesz praktyczne porady i cenne wskazówki dotyczące detoksu alkoholowego.

1. Odtruwanie alkoholowe – co to jest?

2. Odtrucie alkoholowe – etapy

3. Detoks alkoholowy metodą leczenia alkoholizmu?

Odtruwanie alkoholowe – co to jest?

Odtruwanie alkoholowe to zespół procedur i zabiegów z zakresu medycyny, mających na celu leczenie ludzi cierpiących na zespół abstynencji alkoholowej (AWS). Zespół abstynencji alkoholowej jest stanem wynikającym ze znacznego lub długotrwałego spożycia alkoholu. Wskutek tego u pacjenta mogą wystąpić silne odruchy fizjologiczne, psychiczne i behawioralne. Leczenie AWS polega na odtruciu organizmu alkoholem i skutkami ubocznymi jego spożycia, a także na środkach terapeutycznych stosowanych w celu wyleczenia pacjenta.

Odtrucie alkoholowe – etapy

Odtruwanie alkoholowe obejmuje kilka etapów i wiążą się z nim także nieprzyjemne objawy zespołu abstynencyjnego, w tym objawy fizyczne oraz mogące się pojawić zaburzenia świadomości. Jednak pozostawanie w aktywnym uzależnieniu powoduje wiele poważnych konsekwencji zdrowotnych, podobnie jak zatrucie alkoholem. Dzięki opiece wykwalifikowanej kadry przejście przez każdy etap detoksu alkoholowego jest znacznie skuteczniejszy i bezpieczniejszy. Należy jednak pamiętać, że odtrucie to tylko pierwszy etap terapii.

Detoks alkoholowy jako metoda leczenia alkoholizmu

Polega na całkowitym odstawieniu alkoholu i wyeliminowaniu wszystkich objawów abstynencji, które mogą się pojawić. Oznacza to, że pacjent nie powinien spożywać alkoholu. Ważne jest również zastosowanie leczenia farmakologicznego, które może obejmować leki uspokajające i przeciwdepresyjne, a także preparaty witaminowe i składniki mineralne na wzmocnienie odporności. Aby skutecznie zakończyć detoks alkoholowy, ważne jest zastosowanie terapii psychologicznej. Pozwoli ona na usunięcie uzależniających zachowań oraz zwiększenie motywacji do trzeźwego życia.

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień Tratwa

Adres firmy:
Beskidzka 8, 43-460 Wisła

Telefony:
+48 666 03 05 05, +48 33 307 06 63

Strona WWW:

Strona główna

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.