ŻUKOWO INFO: Odśnieżali i zostali wykiwani?

Na spotkaniu z sołtysami i podmiotami odpowiedzialnymi za odśnieżanie, które zorganizował burmistrz gminy Żukowo pojawiły się sygnały o braku zapłaty za odśnieżanie za rok 2009/2010 Właściciele kilku firm przyznali, że do dziś nie otrzymali części zapłaty za wykonane usługi.

 

 

Spotkanie odbyło się w połowie grudnia 2010 w budynku urzędu gminy. Radny i sołtys Niestępowa  Zbigniew Szewczyk zadał pytanie burmistrzowi czy prawdą jest, że kilka firm nie otrzymało zapłaty za wykonane usługi w ramach odśnieżania. Głos w tym temacie zabrał główny specjalista do spraw zabezpieczenia technicznego dróg  Marek Trepczyk, który potwierdził i przyznał, że kilka podmiotów odpowiedzialnych za należyte utrzymanie dróg w okresie zimowym do tej pory nie otrzymało zapłaty. Chodzi o kwotę około 330 tyś. złotych.

 

Dziś Marek Trepczyk nie chce zbytnio komentować odpowiedzi udzielonej wtedy Zbigniewowi Szewczykowi.

–         Tamta sprawa jest zamknięta i nie ma tematu. Jest nowa zima i teraz walczymy z nową zimą – ucina krótko.

Skarbnik gminy pani Lucyna Cybula, która również była na spotkaniu sołtysów w rozmowie z nami poinformowała, że wszystkie faktury, które zostały do niej dostarczone, zostały zaksięgowane i na bieżąco rozliczone.

–         Na tą chwile nie posiadam żadnej faktury, która byłaby do zapłaty z tego tytułu. Ponadto umowy zawarte w tamtym okresie na odśnieżanie dróg nie były nawet „wyczerpane do zera”. Nie mogę również odpowiadać za pracę pana Marka i nie wiem z czego wynikają roszczenia firm, o których pan mówi. Dany podmiot, który wystawiłby nam fakturę za wykonaną usługę, a który nie otrzymał zapłaty wysłałby do nas chociażby wezwanie do zapłaty jednak nic takiego nie miało miejsca – informuje pani Skarbnik

 

Sprawa odśnieżania zawsze budziła sporo kontrowersji. Najczęściej ten drażliwy temat poruszał radny Zbigniew Szewczyk, który mówi wprost, że kontrolować się tego w większej mierze nie da i on sam ma często kłopoty z uzyskaniem informacji na temat wykonywanych usług na terenie jego sołectwa. Radny Szewczyk przygotował specjalny wniosek, w którym zwraca się z prośbą o zakup w przyszłości systemów GPS, które pozwolą lepiej monitorować poruszanie się odśnieżających pojazdów.

 

Z jakiego tytułu wynikają więc roszczenia właścicieli firm ?

 

Właściciel firmy z Banina, odpowiedzialny za odśnieżanie rejonu IV czuje się oszukany.

–         Mój limit na odśnieżanie zgodny z umową skończył się około 16 lutego  i dalej nie mogliśmy wystawiać faktur, a odśnieżanie dróg dalej było prowadzone. Dopiero podpisana nowa umowa 10 marca 2010 roku  miała dać nam możliwość wystawiana kolejnych faktur. Jednak już 11 marca odśnieżanie zostało wstrzymane gdyż skończyła się zima. – informuje właściciel firmy z Banina, który od gminy oczekuje kwoty 120 tys zł.

 

Właściciele firm zgodnie twierdzą, że informowano ich że „jakoś” te zaległości zostaną uregulowane. Jednak do dziś sprawa nie została rozwiązana.

 

Burmistrz gminy Jerzy Żurawicz w rozmowie z nami nie ukrywał, że odpowiedz Marka Trepczyka na spotkaniu z sołtysami bardzo go zaskoczyła.

–         Rozmawiałem na ten temat z panią skarbnik i dziś mogę pana zapewnić, że cała ta sprawa będzie poddana niezależnej kontroli, która w całym urzędzie potrwa od połowy do końca stycznia. Mam nadzieję , że wszystko się wyjaśni– powiedział burmistrz.

 

Szczególnej kontroli zostaną poddane te działy i komórki, które rodzą najwięcej problemów i niejasności.

 

zukowo-dwutygodnik

Artykuł pochodzi z nowego

dwutygodnika ŻUKOWO INFO

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.