Odrestaurowano trzeci zabytkowy ołtarz

W grudniu bieżącego roku do Kościoła Parafialnego w Chwaszczynie pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza powrócił 3 zabytkowy, późnobarokowy boczny ołtarz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W roku bieżącym ołtarz ten został poddany gruntownej renowacji.

Renowację udało się przeprowadzić dzięki środkom finansowym Powiatu Kartuskiego, który przekazał na ten cel kwotę 30 000,00 zł. Pragnę podkreślić, iż w latach 2013 – 2014 Powiat Kartuski przekazał na renowację głównego ołtarza kwotę 40 000,00 zł, oraz dotację w wysokości 5 000,00 zł na wymianą bocznych drzwi kościoła.

W roku 2015 odrestaurowano również rokokowy boczny ołtarz Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jakuba na renowację którego Powiat Kartuski przekazał kwotę 29 000,00 zł. Zadania te udało się zrealizować dzięki staraniom Księdza Proboszcza Piotra Gruby, który złożył wnioski o dofinansowanie.

W sumie na odrestaurowanie 3 ołtarzy i wymianę bocznych drzwi naszego Kościoła Parafialnego, Powiat Kartuski przekazał kwotę 104 000,00 zł.

Bardzo dziękuję wszystkim Radnym Powiatu Kartuskiego za podjęcie uchwał o przekazaniu tych dotacji. Pragnę podkreślić, iż dotacje udzielane są na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

 

Radny Powiatu Kartuskiego Piotr Fikus

 

oltarz chwaszczyno 2016

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.