Odbudować się. Mecz z Gwardią Koszalin w sobotę o 13.00

Szybko nadarza się okazja do zmazania plamy z ostatniego meczu ligowego. Na srogie lanie najlepiej odpowiedzieć dobrą grą zakończoną trzema punktami. Wyzwanie nie jest jednak proste, gdyż po drugiej stronie do pojedynku przystąpi Gwardia Koszalin. Początek meczu w sobotę o godzinie 13.00.

Drużyna z Koszalina gra nierówno. Dwa zwycięstwa, dwa mecze bez zwycięstwa, dwa zwycięstwa, pięć dwie porażki, trzy remisy i w trzech ostatnich meczach 6 punktów. Daje to 22 punkty, o 4 mniej od KS Chwaszczyno. Najlepszy zawodnik Przemysław Brzeziański ma w dorobku 7 goli. Gwardia w meczach wyjazdowych w pierwszych dwóch wygrywała, ale w kolejnych czterech ugrała tylko 2 punkty.

W ostatnim spotkaniu koszalinianie ograli u siebie Kaszubię 4-1. Na prowadzenie wyszedł zespół z Kaszub po trafieniu samobójczym, ale odpowiedź była natychmiastowa i Michał Szałem dwoma golami wyprowadził Gwardię na prowadzenie. W drugiej połowie Brzeziański w odstępie minuty zdobył dwie kolejne bramki i zwycięstwo nie podlegało dyskusji

KS Chwaszczyno musi poprawić grę w defensywie. Należy wyeliminować proste błędy, bo rywal może okazać się bezlitosny. Tylko cztery ostatnie drużyny straciły więcej bramek od naszego zespołu. Szukając pozytywów przed jutrzejszym spotkaniem, warto odnotować, że ostatnie cztery spotkania na swoim boisku KS Chwaszczyno kończyło zwycięsko. Niech seria trwa nadal. W dodatku należy się zrewanżować za wiosenną porażkę 0-1 po bramce nikogo innego jak Brzeziańskiego.