Od dziś startuje „rewolucja śmieciowa”

 

 {module do-reklamy-intertekst|none}

Od dziś obowiązuje nowy system odbioru odpadów komunalnych. Wielokrotnie o tym pisaliśmy, tak więc tylko dla przypomnienia przedstawiamy częstotliwość odbioru smieci oraz instrukcję jak prawidłowo segregować odpady.

 

 

Częstotliwość odbioru odpadów:

odpady suche (pozostałości po segregacji) – 2 razy w miesiącu, z nieruchomości jednorodzinnych, a z nieruchomości wielorodzinnych 1 raz w tygodniu,

odpady mokre (ulegające biodegradacji) – 2 razy w miesiącu z nieruchomości jednorodzinnych, a z nieruchomości wielorodzinnych 1 raz w tygodniu. Istnieje również możliwość zbierania odpadów ulegających biodegradacji do własnego kompostownika, w tym przypadku właściciel nieruchomości ma obowiązek zarejestrować go w gminie i podpisać zobowiązanie, że będzie realizował obowiązek w sposób zgodny z zasadami oraz wykorzystywał uzyskany materiał na potrzeby własne lub przekazywał go firmie do wykorzystania;

odpady segregowane (szkło, papier, tworzywa sztuczne) – 1 raz w miesiącu, z nieruchomości jednorodzinnych, a z nieruchomości wielorodzinnych papier i tworzywa sztuczne 1 raz w tygodniu, a szkło 1 raz w miesiącu;

zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny, meble wielkogabarytowe, opony – 2 razy w roku w terminach podanych mieszkańcom przez wywożącego i gminę w tzw. harmonogramie objazdów.

 

-> Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na lipiec 2013 r.

 

Jeżeli zaistnieje potrzeba pozbycia się odpadów w innym terminie niż określa harmonogram, będzie możliwość dostarczenia ich do planowanego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Odpady budowlane i rozbiórkowe w ilości do 500 kg w ciągu roku od właścicieli nieruchomości w terminach uzgodnionych z odbiorcą lub dostarczone do nowo powstającego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Żukowie przy ul. Polnej przy dawnej oczyszczalni ścieków.

 

segregowanie-odpadow-chwaszczyno2

segregowanie-odpadow-chwaszczyno1

 

 

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na lipiec 2013 r.

Materiał wideo jak segregować odpady w Gminie Żukowo

oprac. Michał Witt
 
{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.