Od 1 kwietnia więcej autobusów na trasach do Kartuz z Gdyni i Wejherowa.

 

Charakterystyczne biało-zielone autobusy Pomorskiej Komunikacji Samochodowej pojadą częściej, obsłużą nowe miejscowości.

 

Autobusy pojadą z Kartuz do Gdyni przez Grzybno, Kobysewo, Kosowo, Przodkowo i dalej nowym odcinkiem trasy przez Tokary, Czeczewo, Warzno, Kielno, Dobrzewino, Karczemki i Chwaszczyno. Mieszkańcy miejscowości dotychczas nieobsługiwanych przez linię 640 zyskają nowe, atrakcyjne, bezpośrednie połączenie ze Śródmieściem Gdyni i Kartuzami we wszystkie dni powszednie (od poniedziałku do piątku) oraz w soboty.

 

W dni nauki szkolnej, wybrane kursy (na pierwszą i drugą godzinę lekcyjną) zapewnią uczniom dojazd do III Liceum Profilowanego w Kartuzach. Autobusy dojadą bezpośrednio (bez przesiadek) aż do przystanku Kartuzy, Wzgórze Wolności. Nowe połączenie usprawni również dojazd uczniów do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie (obowiązuje tam nowy przystanek, bezpośrednio przy szkole).

 

Zmieni się również przebieg trasy przejazdu autobusu na terenie Gdyni. Autobusy pojadą z zatrzymaniem na nowych przystankach, m. innymi pod nowym Centrum Handlowym RIVIERA, co powinno cieszyć mieszkańców, korzystających z tego obiektu handlowo-usługowego.

 

Na terenie gminy Szemud (oraz do/z Chwaszczyna) obowiązywać będzie promocyjna cena biletu na jeden przejazd, tzw. „bilet gminny” w cenie 2,50 zgodnie z obowiązującą dotychczas taryfą.

 

Z kolei na trasie linii 670: więcej autobusów z Przodkowa w kierunku Pomieczyna i Wejherowa.

 

Autobusy pojadą również częściej na trasie Chwaszczyno – Kielno – Szemud, w tym także w niedziele – co zapewni mieszkańcom bezpośrednie połączenie m. innymi z tamtejszą giełdą i marketami.

 

Szczegółowe rozkłady jazdy ważne z dniem pierwszego kwietnia dostępne są już na stronie internetowej PKS oraz na dworcach autobusowych w Wejherowie i Kartuzach. Rozkłady zostały wymienione już na przystankach, a dla pasażerów przygotowano również specjalne ulotki.

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.