Obwodnica obok osiedla EURO-STYL w Chwaszczynie?

Obwodnica Metropolitalna przez Chwaszczyno.

W dniu 12.01.2011 r. odbyło się spotkanie w Urzędzie Gminy Żukowo, a poświęcone było planowanej budowie Obwodnicy Metropolitalnej. Na spotkaniu obecni byli: Burmistrz Gminy Żukowo Pan Jerzy Żurawicz wraz z urzędnikami, Z-ca Dyrektora GDDKiA Pan Robert Marszałek z pracownikami, przedstawiciele biura projektowego, Radni Rady Miejskiej – Pani Ewa Bałon, Pan Alojzy Falk, Pan Stanisław Groth oraz Radny Powiatowy z Chwaszczyna Pan Piotr Fikus.

 

 

Byli obecni również mieszkańcy Chwaszczyna – Pan Marek Szczepaniec i Pan Mirosław Nowak.

GDDKiA przekazała Urzędowi Gminy stanowisko i dokumenty mówiące o 4 wariantach, które były prezentowane na spotkaniu konsultacyjnym w Chwaszczynie.

Radny Piotr Fikus zapytał Z-cę GDDKiA Pana Roberta Marszałka, czy proponowany wcześniej wariant zachodni z węzłem w Koleczkowie lub w Szemudzie może być brany pod uwagę, gdyż jest wariantem do zaakceptowania przez mieszkańców Chwaszczyna.

Z-ca GDDKiA poinformował wszystkich na spotkaniu, że GDDKiA odrzuciła warianty zachodnie ze względu na czynniki: społeczne, ekologiczne i ruchowe a będzie rozpatrywać tylko te 4 warianty, które przebiegają obok osiedla EURO-STYL nad jeziorem.

{module Artykul Reklama google |none}

Pan Robert Marszałek przekazał informację, że na przełomie lutego i marca 2011 r. GDDKiA biorąc pod uwagę względy środowiskowe wybierze jeden wariant, który do końca 2011 ma otrzymać opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Z-ca GDDKiA oznajmił, że zostały zakończone spotkania konsultacyjne z mieszkańcami, zaś na przełomie miesiąca lipca 2011 r. odbędzie się kolejne spotkanie w Urzędzie Gminy.

Planowana budowa Obwodnicy Metropolitalnej – 2014-2015 r.

Obwodnica Metropolitalna pójdzie przez Chwaszczyno

Jedyne cztery zaakceptowane warianty Obwodnicy Metropolitalnej:
Cztery-warianty-przebiegu-Obwodnicy-Metropolitalnej-poddane-pod-konsultacje

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.