Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta – po spotkaniu informacyjnym

fot. AL / kartuzy.info

2 marca w Żukowie odbyło się ważne spotkanie informacyjne dotyczące projektowanej drogi ekspresowej S6 Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta na odcinku przebiegającym przez teren Gminy Żukowo. Radny gminy Żukowo Jacek Fopke przedstawił relację z tego wydarzenia.

 

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia przedstawiciela wykonawcy koncepcji programowej budowy OMT, który omówił zakres planowanej inwestycji. Kolejno mieszkańcy mieli możliwość zadawania pytań. Dziękuję za dużą aktywność Mieszkańców Chwaszczyna. Pan Paweł poinformował o złożonych wnioskach mieszkańców w zakresie zaprojektowania przejścia dla pieszych przez OMT na wysokości ul. Żeromskiego czy Brzechwy. Wykonawca zadeklarował, że przeanalizuje wniosek, gdyż wydaje się zasadny.

Przypomniałem zebranym, że w zakresie przedmiotowego przejścia dla pieszych wspólnie z Sołtys Jolantą Wiercińską i Radnym Mirosławem Nowakiem wnioskowaliśmy już jesienią 2015 r. Wnioski nasze wsparł Burmistrz Wojciech Kankowski. Odpowiedź jaką otrzymaliśmy w grudniu 2015 r. była negatywna, wiec wyraziłem zadowolenie, że sprawa zostanie ponownie przeanalizowana i mam nadzieje zakończona dla nas pozytywnie. Warto wspomnieć, że na odcinku od. ul. Oliwskiej do ul. Mickiewicza zaplanowano 7 przejść… dla zwierząt małych i średnich, wiec wydaje się, że jest szansa na choćby jedno dla ludzi, którzy „stadnie” będą tamtędy przechodzić…

Poprosiłem również o ponowne przeanalizowanie, czy przewidziane drogi lokalne równoległe do OMT na odcinku. ul. Oliwska – ul. Mickiewicza są dostatecznie długie dla przyszłej obsługi tego terenu, gdyż wcześniejsze opracowania graficzne GDDKiA przewidywały dłuższe odcinki.

Zapytałem również czy na wypadek odstąpienia od budowy OMT planowana jest przebudowa węzła Chwaszczyno. Przedstawiciel GDDKiA odpowiedział, że nie zna przesłanek, dla których OMT nie miałby powstać, więc żadne prace przeprojektowania „węzła Chwaszczyno” nie są prowadzone. Z OMT mamy korzystać w listopadzie 2020 r.

Pani Sołtys Jolanta Wiercińska dopytywała m.in. czy w Chwaszczynie odbędzie się dodatkowe spotkanie z mieszkańcami w sprawie OMT i czy jest szansa na spotkanie wszystkich instytucji, samorządów aby w jednym miejscu omówić wszystkie planowane inwestycje drogowe (Trasa Kaszubska, OMT, Nowa Kielnieńska). Przedstawiciel GDDKiA odpowiedział, ze dodatkowe spotkanie w Chwaszczynie nie jest planowane i GDDKiA nie zamierza organizować spotkania, gdzie omówione będą wszystkie planowane inwestycje drogowe na terenie Chwaszczyna.

Bardzo dziękuję wszystkim Mieszkańcom Chwaszczyna za udział w tym spotkaniu. Dziękuję również Panu Burmistrzowi Wojciechowi Kankowskiem za wsparcie naszych wniosków.

 

WAŻNE!
1. Każdy mieszkaniec, przedsiębiorca może złożyć wniosek z konkretną uwagą, propozycją, czy prośbą o wyjaśnienia. Wniosek można złożyć w formie pisemnej, w terminie do dnia 16.03.2016.

Wzór wniosku: wniosek.

2. Z uzyskanych w dniu dzisiejszym (3.03.2016) informacji w GDDKiA wynika, że wnioski można złożyć również drogą elektroniczną. Ważne aby wniosek był podpisany.

e-mail: sekretariat_gdansk@gddkia.gov.pl

 

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do skorzystania z tej formy wyrażenia opinii.

 

Relacja ze spotkania: kartuzy.naszemiasto.plTam też zapowiedziano publikację nagrania wideo.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.