Nowy klub sportowy na terenie naszej gminy z siedzibą w Chwaszczynie!

 

Sport odgrywa coraz większą rolę w życiu każdego człowieka. Dbałość o zdrowie, sylwetkę prawidłową postawę ciała, rozwój sprawności i wydolności fizycznej jest w dzisiejszych czasach czymś tak powszechnym, że spędzanie czasu przed telewizorem czy komputerem stało się po prostu niemodne.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Chwaszczyna i gminy Żukowo powstał Pomorski Klub Karate Kyokushin, który podejmuje szereg działań i inicjatyw w zakresie rozwoju sportu i rekreacji. Misją klubu jest wyrównywanie szans na start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich.

 

 

Pragniemy zachęcić jak najwięcej osób z naszej gminy do zajęć sportowo-rekreacyjnych we wszystkich grupach wiekowych. Planujemy organizować aktywną formę wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie wolnym od zajęć szkolnych.” – mówi Michał Marcinkowski prezes Pomorskiego Klubu Karate Kyokushin.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 15 lat na trening inauguracyjny do szkoły w Chwaszczynie w najbliższą środę 2 października o godz. 20.00.

 

Twórcy klubu „Pomorski Klub Karate KYOKUSHIN”, działającego na terenie gminy Żukowo z siedzibą w Chwaszczynie:

Michał Marcinkowski – Absolwent Akademii Medycznej – Wydział Farmacji

Mistrz Polski Karate Kyokushin (2003), członek Kadry Narodowej w latach 2003-2005.

Jarosław Niewiadomski – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Klub należy do Polskiego Związku Karate, Polskiej Federacji Karate Kyokushin i Światowej Organizacji Karate Kyokushin – International Karate Organization (IKO).

 

Treningi prowadzone będą w Pępowie, Chwaszczynie, Czeczewie, Przodkowie, Żukowie i Gdyni.

 

 

Szczegóły i terminy zajęć na stronie:

www.kyokushin.pomorskie.pl

 

 

Pomorski Klub Karate KYOKUSHIN 1


Co to jest Karate Kyokushin?

Kyokushin Karate jest sztuką walki, a dla wielu ludzi sposobem na życie. Jego celem jest rozwój poprzez fizyczny i duchowy trening. Cel ten jest wspólny także dla Judo, Kendo, Aikido, ceremonii picia herbaty, kaligrafii oraz sztuki układania kwiatów. Prawdą jest również to, że Karate poprzez trening fizyczny i duchowy czyni niemożliwe możliwym, nawet w przypadku nieuzbrojonej osoby, pomaga też w dążeniu do celu. Oczywiście tak ciężki trening fizyczny wiąże się również z wymagającym treningiem psychologicznym. Karate jest sposobem na zjednoczenie ciała i ducha, poszerza horyzonty a zarazem dodaje ludzkiemu życiu głębi.

Kyokushin Karate jest dyscypliną, w której trenujący mogą znaleźć wskazówki wspomagające ich rozwój duchowy i poznanie samego siebie. Co ważniejsze, jest to również sztuka walki, która obejmuje filozoficzne rozważania o życiu i śmierci, walce i przetrwaniu. Jest to praktyczna forma samoobrony, kładąca nacisk (zwłaszcza w początkowych etapach) na kopnięcia, uderzenia, bloki i ruchy ciała. Jest to intensywna aktywność fizyczna, która bezpośrednio, korzystnie wpływa na kondycję psychiczną.

Kyokushin Karate to wszechstronny system wychowania i rozwoju psychofizycznego oparty o sztukę walki, będący syntezą wschodniej tradycji i nowoczesnych metod treningowych.

 

 Pomorski Klub Karate KYOKUSHIN 3

 

 

Co daje Karate Kyokushin przedszkolakom?

 

Prawidłowo prowadzone zajęcia ruchowe dla najmłodszych są najskuteczniejszym a jednocześnie najprostszym narzędziem wspomagania prawidłowego rozwoju dziecka.

Głównym założeniem prowadzenia zajęć dla najmłodszych jest indywidualne podejście do każdego uczestnika, uzyskiwane poprzez trening w małej grupie (do 10-15 osób). W treningach karate szczególny nacisk kładziony jest na symetryczny rozwój całego ciała oraz prawidłowe ustawienie sylwetki.

Cel ten osiągany jest poprzez gry i zabawy ruchowe, które kształtują zdolności motoryczne oraz pozytywnie wpływają na rozwój emocjonalno-społeczny dzieci. Na każdych zajęciach wykonywane są ćwiczenia, których głównym zadaniem jest profilaktyka wad postawy oraz wypracowanie nawyku dbania o prawidłową postawę w okresie dorastania.

Jednym z elementów treningu karate jest także nauka opanowania, koncentracji i dyscypliny. Dzieci uczą się uważnie słuchać, obserwować oraz skupiać uwagę na wykonywanych zadaniach – zdolności, które procentują w trakcie przyszłej nauki szkolnej.

Rozwijają także pożądane umiejętności społeczne, takie jak współpraca w grupie, szacunek dla starszych i siebie nawzajem. Zwieńczeniem każdego etapu nauki jest możliwość przystąpienia do egzaminu na kolejny stopień (pas).

 

Co daje Karate Kyokushin dzieciom i młodzieży?

 

Zajęcia Karate Kyokushin dla dzieci od 5 roku życia opierają się przede wszystkim na treningu ogólnorozwojowym, kształtującym zdolności koordynacyjne, zwinnościowe oraz gibkościowe. Prowadzone podczas zajęć gry i zabawy ruchowe dostosowane są do możliwości i wieku dzieci. Uczestnicy treningów, poznając podstawowe techniki karate, rozwijają swój potencjał motoryczny i kształtują charakter.

Młodzi adepci sztuki Karate Kyokushin uczą się dyscypliny, punktualności i dokładności w wykonywaniu techniki i zadań ruchowych. Rozwijają się zarówno na płaszczyźnie fizycznej jak i emocjonalnej. Trening Karate Kyokushin daje młodym ludziom możliwość nabycia pożądanych cech charakteru, takich jak umiejętność koncentracji, funkcjonowania w grupie rówieśniczej, skupienia, opanowania oraz wytrwałości w dążeniu do celu, jakim w tym przypadku jest zdanie egzaminu na kolejny stopień uczniowski (pas).

Karate Kyokushin dla najmłodszych to pierwszy krok do tego, by dziecko w przyszłości miało świadomość jak wielką wartością i potrzebą jest aktywność fizyczna.

 

Co daje Karate Kyokushin dorosłym?

 

Zajęcia dla grupy dorosłych to idealny sposób, by poznać praktyczne zastosowanie sztuk walki: – pozycji, uderzeń, kopnięć i bloków. To również jedna z najlepszych metod kształtowania poszczególnych zdolności motorycznych, takich jak siła, wytrzymałość, szybkość oraz gibkość. Intensywne treningi mają przede wszystkim pomóc zapomnieć o trudach dnia codziennego i poprawić ogólną sprawność fizyczną uczestników. Systematyczny trening pozwoli:

•             poprawić wydolność,

•             wzmocnić główne partie mięśniowe,

•             nauczyć się prawidłowego wykonywania technik ręcznych i nożnych,

•             pracować nad swoją sylwetką i zredukować tkankę tłuszczową,

•             zwiększyć pewność siebie i pozbyć się negatywnych emocji.

 

Walka sportowa – wg. przepisów dla dorosłych – rozwija u ćwiczących umiejętność reakcji na różne zachowania przeciwnika, odwagę i odporność na ból. Między innymi dlatego o KYOKUSHIN mówi się „najtwardsze karate”. Wprowadzenie przepisów do walki uniemożliwia zastosowanie najbardziej niebezpiecznych technik, ale z drugiej strony pozwala na możliwą do przyjęcia w XXI wieku, to znaczy w miarę bezpieczną, konfrontację umiejętności zawodników, także przy użyciu pełnej siły.

Prowadzony równolegle trening technik niedozwolonych w walce sportowej przygotowuje adepta do wykorzystania zdobytych umiejętności w samoobronie.

W szkoleniu poza nauką technik karate zwracamy uwagę na wszechstronny rozwój sprawności fizycznej niezbędnej do rzeczywistego opanowania umiejętności walki. Tak wiec na wszystkich etapach treningu pracujemy nad siłą, wytrzymałością, gibkością (czyli „rozciąganiem”), szybkością i koordynacją ruchową. Znaczący wzrost sprawności fizycznej jest pierwszym widocznym efektem podjęcia treningów KYOKUSHIN.

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.