Nowy kapłan w Chwaszczynie. Zmiany i nominacje w Archidiecezji Gdańskiej.

 

25 czerwca 2015r. ks. abp Sławoj Leszek Głódź wydał dekrety i nominacje obejmujące naszą Archidiecezję Gdańską. Decyzją Metropolity Gdańskiego w parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie nowym wikariuszem zostanie ks. Łukasz Szymanowski. Z parafii odejdzie ks. Mateusz Koszałka, który będzie pracował za miedzą w parafii pw. św. Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara w Gdyni-Wiczlinie.

 

Ks. Łukasz Szymanowski pochodzi z parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Redzie. Święcenia kapłańskie wraz z siedmioma innymi diakonami przyjął 23 maja 2015r. z rąk Metropolity Gdańskiego. Ks. Neoprezbiter za motto kapłańskie przyjął słowa: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” [Flp 4,13]. Patronem wszystkich księży, którzy przyjęli w tym roku święcenia prezbiteratu, został bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Dekrety wchodzą w życie z dniem 1 lipca.

 

Oprócz dekretów dot. pracy na parafii, ks. abp Sławoj Leszek Głódź wydał także nominacje. Z dzisiejszym dniem (25 czerwca) funkcję wicedziekana dekanatu Kielno będzie pełnił ks. proboszcz Piotr Gruba, duszpasterz naszej parafii w Chwaszczynie. Kadencja wicedziekana trwa 5 lat. Parafia w Chwaszczynie należy do dekanatu Kielno, wraz z parafiami z Łebna, Bojana, Czeczewa, Szemuda, Koleczkowa i Kielna. Funkcję dziekana sprawuje ks. prał. Franciszek Rompa, proboszcz parafii w Kielnie.

 

Poniżej kilka zdjęć ze święceń kapłańskich ks. Łukasza ze strony internetowej Gdańskiego Seminarium Duchownego gsdgda.pl oraz zdjęcie ks. Łukasza wykonane przez ks. Rafała Starkowicza z Gościa Niedzielnego.

 

 {module google reklama}

{gallery}2015/2015-06/nowy-kaplan-w-chwaszczynie{/gallery}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.