Nowoczesne technologie w szkole – relacja z Gdańska

{module do-reklamy-intertekst|none}27 kwietnia w Gdańsku odbyła się konferencja z cyklu „Nowoczesne technologie w szkole”. Organizatorzy – miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej „Dyrektor Szkoły” i firma AB S.A. – przygotowali dla uczestników interesujący zestaw zagadnień związanych z nowoczesnymi technologiami.

 

Organizatorzy konferencji powitali wszystkich zebranych gości. Następnie swoje wystąpienie, na temat kształtowania kompetencji informacyjnych w szkole miała Pani Beata Sambor – nauczyciel, konsultant ds. informacji naukowej Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

 

W dalszej części spotkania uczestnicy poznali nowoczesne narzędzia wspomagające zarządzanie szkołą (np. programy Rekte.pl i Internet Explorer), produkty firmy Microsoft – Live@Edu – bezpłatne zasoby do wykorzystania w procesie edukacyjnym przeznaczone specjalnie do użytku w placówkach oświatowych. Specjaliści szeroko omówili temat związany z bezpieczeństwem szkoły w wirtualnym świecie – jak dobrze o nie dbać, na co zwrócić uwagę, jakie programy mogą pomóc w zapewnieniu takiego bezpieczeństwa, jak radzić sobie z atakami hakerów i co należy zrobić do nich nie dopuścić.

 

Ponadto Mariusz Głowacki z firmy AB zaprezentował i szeroko omówił metodę przetwarzania opartą na użytkowaniu usług z firm zewnętrznych – Cloud computing, która staje się coraz bardziej popularna w polskich szkołach. Uczestnicy dowiedzieli się na czym ona polega, jak pracować w oparciu tą metodę i jakie korzyści dla szkoły płyną z jej użytkowania.

 

Tematem kończącym spotkanie było finansowanie i ubezpieczanie sprzętów komputerowych w placówkach oświaty.

 

W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy i nauczyciele z trójmiejskich szkół. Była to dla nich doskonała okazja do zapoznania się z nowinkami technologicznymi oraz możliwość do wymiany informacji i poglądów na ten temat. Uczestnicy chwalili tematykę spotkania, uznając iż zaprezentowane zagadnienia pomogą, ułatwią i usprawnią pracę w ich szkołach.{module do-reklamy-intertekst-2|none}

 

 

nowoczesne-technologie-w-szkole_gdansk_27.04

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.