Nowe wydanie biuletynu sołeckiego!

W biuletynie nr 10/2016 sołectwa Chwaszczyno znajdziemy informacje m.in. o podsumowaniu spotkania w sprawie treści napisu na obelisku, koloniach do Zakopanego dla dzieci, zasadach likwidacji Barszczu Sosnowskiego i wizualizacjach tras, które będą przecinać Chwaszczyno. Zachęcamy do lektury!

 

Podsumowanie po spotkaniu mieszkańców w sprawie treści napisu na obelisku

W dniu 7 lipca 2016 roku odbyło się spotkanie mieszkańców w sprawie zmiany treści napisu na obelisku. Po krótkiej prezentacji na poruszany temat, wysłuchaniu opinii prof. zw. dr hab. Cezarego Obracht-Prondzyńskiego na temat obecnego napisu oraz dyskusji zebranych osób została poddana pod głosowanie propozycja pozostawienia treści napisu bez zmian. Większość zgromadzonych osób podkreślała, że napis na pomniku jest uniwersalny, łączy, a nie dzieli mieszkańców. Przy 4 głosach wstrzymujących się, pozostali zgromadzeni zagłosowali za tym, aby nie zmieniać treści napisu na pomniku.

W piśmie skierowanym do Burmistrza Gminy Żukowo zostanie ponownie przedstawiona propozycja uzgodnienia i akceptacji aktualnej treści napisu.

Prezentacja ze spotkania dostępna tutaj.

Już wkrótce relacja wideo z wystąpienia pana profesora Cezarego Obracht-Prondzyńskiego.

 

Kolonie do Zakopanego dla dzieci z rodzin ubezpieczonych w KRUS

Do 15 lipca można zgłaszać chęć udziału dzieci i młodzieży w koloniach w Zakopanem. Termin wyjazdu od 17-30.07 br., koszt udziału w kolonii wynosi od 500 zł do 600 zł. Warunkiem jest, aby jedno z rodziców dziecka podlegało aktualnemu, pełnemu ubezpieczeniu w KRUS. Więcej informacji na stronie Pomorskiej Izby Rolniczej.

 

Na stronie rady sołeckiej zostały umieszczone nowe pisma

Obwieszczenie Burmistrza w sprawie postępowania administracyjnego w zakresie ocen oddziaływania przedsięwzięć na środowisko.

Komunikat o zagrożeniu upraw roślinnych.

Komunikat informujący o zasadach likwidacji Barszczu Sosnowskiego.

 

Wizualizacja Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta

Wykonawca Koncepcji Programowej projektu drogi ekspresowej S6 firma Multiconsult Polska przygotowała wizualizację Obwodnicy Metropolitarnej Trójmiasta:

 

Wizualizacja Trasy Kaszubskiej

Wykonawca Koncepcji Programowej projektu drogi ekspresowej S6 na odcinku Lębork – Obwodnica Trójmiasta firma Transprojekt Gdański Sp. z o. o. przygotowała wizualizację Trasy Kaszubskiej.

 

Jolanta Wiercińska
sołtys sołectwa Chwaszczyno

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.