Nowe ustalenia dotyczące wyjazdu z centrum „Lawaro”

Radny Powiatu Kartuskiego Piotr Fikus otrzymał odpowiedź z Zarządu Dróg Wojewódzkich podpisaną przez Z-cę Dyrektora ds. Utrzymania Dróg i Mostów Pana Tomasza Milera. W odpowiedzi zarządca drogi, który zatwierdził taki wyjazd, przyznaje się do błędu, gdyż w piśmie tym twierdzi, cytat:

W przypadku kolejki przed rondem wyjazd w lewo jest problematyczny ze względu na brak widoczności (widoczność ograniczają pojazdy)”. Jednocześnie informuje Powiat Kartuski, aby to powiat z własnych środków zrealizował zmianę organizacji ruchu, cytat: „Jako rozwiązanie problemu można zastosować lustro, ustawione po przeciwnej stronie niż wyjazd z centrum handlowego. Jednakże ustawienie lustra wymaga zmiany organizacji ruch co skutkuje wykonaniem opracowania dokumentacji projektowej, uzyskania stosownych uzgodnień a także pozyskania środków na ich realizację. Zarząd Dróg Wojewódzkich uprzejmie informuje, iż nie posiada środków na opracowanie wymienionej dokumentacji, a także jej realizacji. W związku z czym zwracam się z prośbą do Państwa o rozważenie możliwości zrealizowania zadania”.

W związku z powyższym Piotr Fikus poprosił o spotkanie z Dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich Panem Grzegorzem Stachowiakiem. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wicestarostę Pana Bogdana Łapę i odbyło się 21.10.2016 roku w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Kartuzach. Ze względu iż, na spotkaniu nic nie ustalono Piotr Fikus zawnioskował o spotkanie w terenie przy wyjeździe z centrum handlowego w Chwaszczynie. Spotkanie odbyło się w dniu 28.10.2016 roku, w którym to oprócz Dyrektora ZDW Pana Grzegorza Stachowiaka udział wzięli: Pani Katarzyna Kościukiewicz – Departament Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego, Dyrektor ZDP Pan Andrzej Puzdowski oraz mieszkańcy Chwaszczyna: Pani Helena J. i Pan Andrzej W.

Po dłuższej dyskusji i wysłuchaniu uwag mieszkańców ustalono iż, zostaną rozważone takie propozycje:

  • usunie się barierki po obu stronach wyjazdu aby poprawić widoczność,
  • ustawi się lustro po drugiej stronie wyjazdu,
  • oraz zostanie naniesiona podwójna lina ciągła.

Na powyższe ustalenia Powiat Kartuski ma otrzymać odpowiedź z Departamentu Infrastruktury UM. Osobą, która zatwierdziła i podpisała wyjazd w takim kształcie jest obecny Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Pan Grzegorz Stachowiak. Radny Powiatu Kartuskiego ma nadzieję, że w celu poprawy bezpieczeństwa na wyjeździe z centrum handlowego przy Drodze Wojewódzkiej 218 zaproponowane zmiany zostaną zrealizowane.

źródło: piotrfiuks.info

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.