Niwelator optyczny – wybór i zastosowanie

Autor: nadesłane

Niwelatory optyczne i tachimetry to urządzenia, bez których trudno byłoby wykonać geodetom i firmom budowlano-remontowym precyzyjne pomiary.

Czym są niwelatory optyczne?

Niwelatory optyczne służą do pomiarów odległości. Są niewielkich rozmiarów i lekkiej wagi, co pozwala przenosić je w dowolne miejsca. Wbrew pozorom mają skomplikowaną budowę. Składają się z układów optycznych oraz kompensatorów. O wyborze sprzętu decydują warunki w jakich będziecie Państwo wykonywali zadania. Niwelatory optyczne mają różny zasięg pracy, więc sprawdźcie Państwo parametry techniczne. Jest wiele produktów do wyboru w ofercie firmy.

Niwelatory optyczne marki Geoline, są solidne, odporne na warunki atmosferyczne, dlatego sprawdzają się w każdej pracy terenowej. Z kolei urządzenia GeoMax są wykorzystywane przy zadaniach wymagających wysokiej dokładności. Jeśli poszukujecie Państwo produktu o dużej średnicy obiektywu, sprawdzi się sprzęt marki NEDO, ponieważ powiększenie lunety zapewnia doskonałą widoczność, a mocny i wytrzymały kompensator oraz wodoszczelna obudowa, pozwalają wykorzystywać urządzenia w najtrudniejszych terenach.

Gdzie sprawdza się niwelator optyczny?

Niwelator optyczny ułatwia pracę geodetom przy dokonywaniu pomiarów i obliczeń. Pozwala wyznaczyć poziom, zapewniając precyzyjne wyniki. To z kolei przekłada się na szybkość realizowania robót ziemnych i uniknięcia błędów. Urządzeniem wykonywane są także pomiary wysokości.

Firmy projektujące ogrody wykorzystują sprzęt do niwelacji terenu i układania kostki brukowej. Korzystają z niego również przedsiębiorstwa do budowy sieci wodno-kanalizacyjnej, ustalania pionu, poziomu i kąta nachylenia ściany obiektu. Istotną sprawą w niwelatorze, jest średnica obiektywu, gdyż decyduje o jakości i zakresie powiększenia obrazu. Im jest większa, tym Państwo lepiej widzicie w okularze, a co za tym idzie, możecie wykonywać pomiary z większą dokładnością.

Tachimetr i niwelator a dokładność pomiaru

Niwelator jest niezbędny nie tylko przy budowie obiektu, ale także drogi czy nasypu kolejowego. Wykonywane pomiary są szybkie i dokładne. Geodeci wykorzystują również tachimetry, które umożliwiają mierzenie kątów poziomów i pionowych oraz oznaczanie odległości z wysoką dokładnością.

Tachimetry geodezyjne marki GeoMax, różnią się specyfikacją, więc wybierzcie sprzęt zgodny z Waszym zapotrzebowaniem. Urządzenia wyposażone są w duże ekrany dotykowe, zapewniające doskonałą widoczność, nawet przy mocnym słońcu. Tachimetry są urządzeniami zaawansowanymi technologicznie, usprawniające pracę geodety i zapewniające precyzję pomiarów.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.