„NIE WYOBRAŻAM SOBIE INNEGO MIEJSCA DLA MARCOPOLU” – wywiad z laureatem „Super Perły Kaszub” i prezesem Marcopolu Panem Jerzym Brzezińskim

Publikujemy wywiad, który przeprowadziliśmy z laureatem „Super Perły Kaszub” i prezesem Marcopolu Panem Jerzym Brzezińskim. Rozmowa ukazała się w najnowszym numerze bezpłatnej gazetki Chwaszczyno.pl

Karol Krefta: Panie Prezesie, jak długo działa na rynku firma Marcopol?
Jerzy Brzeziński: W tym roku rozpoczęliśmy czwartą dekadę naszej działalności. Z satysfakcją obserwuję, jak od 1985 roku nieprzerwanie i dynamicznie się rozwijamy, o czym świadczyć może to, jaką firmą się staliśmy i jaką pozycję mamy dziś na rynku.

Czym zajmuje się firma?
Marcopol to wiodący producent i dostawca elementów złącznych dla wielu gałęzi przemysłu w Polsce i na całym świecie. W naszej ofercie znajduje się ponad 20 tysięcy produktów, które codziennie dostarczamy naszym klientom w każde miejsce w Polsce. Jeśli na przykład kiedykolwiek miał Pan okazję składać meble – jest bardzo duża szansa, że korzystał Pan z naszych produktów. Elementy złączne z punktu widzenia wartości stanowią zazwyczaj niewielki udział w koszcie całego wyrobu, natomiast bardzo często decydują o jakości i bezpieczeństwie końcowego produktu.

Ilu pracowników czuwa nad tymi ważnymi cechami produktu?
Nasz zespół to blisko pół tysiąca ambitnych i zaangażowanych ludzi, którzy często wiążą z nami całą swoją karierę zawodową. Długi staż pracy to odzwierciedlenie zadowolenia i spójności zespołu. Nasi pracownicy są dla nas szczególną wartością.

Firma Marcopol została laureatem „Super Perły Kaszub” za rok 2015. Za jakie osiągnięcia zostaliście szczególnie uhonorowani?
Nagroda jest przyznawana przedsiębiorcom, animatorom kultury, społecznikom, słowem osobom lub firmom, których działania przyczyniły się do pozytywnego promowania tak bliskiego mi regionu Kaszub. Swoją długoletnią działalnością wpłynęliśmy na rozwój gospodarczy regionu. Do konkursu zgłosiło się ponad 100 firm. Jest nam tym bardziej miło, że nasze starania zostały docenione i zauważone.

JERZY BRZEZINSKI perla

fot. Wręczenie nagrody Super Perły Kaszub 2015 / blog.marcopol.pl

Czy są firmy, instytucje, z którymi współpracujecie?
Nie osiągnęlibyśmy tak wysokiej pozycji rynkowej bez wsparcia i wiedzy, którą czerpiemy z szerokiej współpracy z przedstawicielami świata akademickiego, biznesu oraz instytucji lokalnych. Współpracujemy z Politechniką Gdańską, instytutami badawczymi i certyfikującymi w kraju i Europie. Jesteśmy jedynym polskim przedstawicielem w Europejskim Stowarzyszeniu Dystrybutorów Elementów Złącznych zrzeszających największe europejskie firmy. Aktywnie i stale wspieramy inicjatywy Polskiego Związku Okna i Drzwi oraz Ogólnopolskiej Izby Producentów Mebli. Jesteśmy też współorganizatorem i promotorem ogólnopolskiej kampanii na rzecz promowania profesjonalnego montażu okien i drzwi – Dobry Montaż. Doświadczenie uzyskiwane od współpracujących z nami firm jest nie do przecenienia.

Taka gama współpracy to ciągły rozwój firmy.
Cały czas rozbudowujemy i unowocześniamy nasz park maszyn produkcyjnych oraz udoskonalamy procesy logistyczne. W tym roku ukończyliśmy jedną z największych i najważniejszych inwestycji. Automatyczny system logistyczny SSI (automatyczne kompletacje złożonych zamówień w krótkim czasie – przyp. red.) to rozwiązanie na najwyższym poziomie światowym. Dzięki wdrożeniu znacznie wzrosną nasze możliwości w obszarze dystrybucji, co przełoży się na jeszcze lepszy serwis dla naszych Klientów. Inwestycje w park maszyn produkcyjnych i sortujących to odpowiedź na zapotrzebowanie naszych Klientów.

DM SCHAFFER MAGAZYN OTWARCIE

fot. Otwarcie magazynu / Marcopol

Zatem potencjalny Kontrahent jest dla Was bardzo ważny.
Stawiamy na bezpieczeństwo biznesu naszych Klientów. Nie zapominamy o szybkości realizacji zamówień. Poza tym naszą ofertę produktów obudowujemy pakietem usług dedykowanych. To dodatkowa wartość dla naszych Klientów.

Czy jako jedna z największych firm w Chwaszczynie uważacie, że w naszej miejscowości jest zrównoważony rozwój?
Zdecydowanie tak. Zależy on nie tylko od sprawnego zarządzania w Chwaszczynie, ale również z olbrzymiego wpływu dynamicznie rozwijającego się Trójmiasta i całego Pomorza. Cały region przeżywa rozwój i poprawę warunków życia. Dla mnie bardzo ważnym jest fakt, iż nie zapominamy o środowisku naturalnym i przede wszystkim o mieszkańcach Chwaszczyna. Siła naszej firmy to pracownicy – jako firma odpowiedzialna społecznie szukamy wykwalifikowanego personelu przede wszystkim z okolic Chwaszczyna. Upowszechniamy także dobre praktyki biznesowe. Krótko mówiąc, robimy co możemy, żeby mieć swój wkład w sytuację regionu, wpływać na nią pozytywnie.

Czego z punktu widzenia przedsiębiorcy potrzeba jeszcze w Chwaszczynie? Jakie mamy braki, niedogodności?
W zarządzaniu regionem podobnie jak w biznesie istotne jest wypracowanie długoterminowego planu działania opartego o stabilny rozwój wszystkich obszarów funkcjonowania, tak aby uwzględnić interesy i sytuacje każdej ze stron. Z codziennych niedogodności, jakie napotykamy w Chwaszczynie, to korki drogowe, które potrafią opóźnić dojazd nawet o kilkadziesiąt minut dziennie.

Jakie są walory Chwaszczyna i pracy w naszej miejscowości?
Od trzydziestu lat obserwujemy, jak Chwaszczyno rozwija się i pięknieje. To, co nas zawsze urzekało, to otwarci i przyjaźnie nastawieni ludzie, działalność obywatelska oraz silne poczucie tożsamości kulturowej. Jako pracodawca cenimy naszą pracowitą chwaszczyńską kadrę oraz dobre położenie miejscowości. Co mogę dodać? Nie wyobrażam sobie innego miejsca dla Marcopolu.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.