Nie ma chętnych na odśnieżanie Chwaszczyna

 

 

Czy grozi nam zimowy paraliż dróg? Gmina Żukowo musiała ogłosić kolejny przetarg na zimowe utrzymanie dróg m.in. w Chwaszczynie ze względu na brak chętnych.

 

Pierwszy przetarg opublikowany został w dniu 26.09.2015 r. na żukowskim BIPie i został on podzielony na cztery części:

 

Część I REJON I sołectwa: Glincz, Babi Dół, Skrzeszewo, Przyjaźń, Rutki, Borkowo, Otomino; w sołectwie Żukowo: ul. Pod Elżbietowo od drogi powiatowej w kierunku jeziora Głębokiego w sołectwie Leźno: miejscowość Lniska

Część II REJON II sołectwa: Sulmin, Niestępowo, Widlino, Łapino Kartuskie, w sołectwie Leźno: miejscowość Leźno

Część III REJON III sołectwa: Rębiechowo, Banino, Miszewo, Pępowo, w sołectwie Leźno: miejscowość Czaple

Część IV REJON IV sołectwa: Chwaszczyno, Nowy Świat, Tuchom

 

Wykonawca mógł złożyć ofertę na jeden wybrany przez siebie rejon (część zamówienia). Wykonawca miał wykazać, iż dysponuje co najmniej: trzema jednostkami sprzętowymi do rozsypywania piasku i soli, trzema jednostkami sprzętowymi do mechanicznego zgarniania śniegu oraz jedną jednostką sprzętową typu lekkiego do mechanicznego odśnieżania chodników i do rozsypywania piasku i soli na chodnikach.

 

Firma, która zdecydowałaby się na wykonywanie zlecenia musi dysponować osobami zdolnymi do realizacji niniejszego zamówienia, tj.: co najmniej 7 lub 8 kierowcami-operatorami i co najmniej 2 osobami do ręcznego odśnieżania i posypywania piaskiem i soli przystanków.

 

Chętne podmioty miały czas na składanie ofert do 3 listopada 2015 r. Niestety przetarg został unieważniony w zakresie części II i IV zamówienia, ponieważ w niniejszym postępowaniu na ww. części zamówienia nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu.

 

Nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną braku chętnych na odśnieżanie naszych dróg. Na pewno wpływ ma słaba jakość naszych dróg i dosyć trudny teren. Słabe zimy w ostatnich latach też mogą być problemem, jeśli trzeba utrzymać sprzęt i opłacać około 10 osób, niezależnie od tego czy śnieg pada czy nie. A może jest jeszcze inny powód?

 

Obecnie trwa postępowanie przetargowe opublikowane w dniu 09.11.2015 r.  tym razem podzielone na dwie części:

 

Część I / Rejon I – sołectwa: Sulmin, Niestępowo, Widlino, Łapino Kartuskie, w sołectwie Leźno: miejscowość Leźno
Część II / Rejon II – sołectwa: Chwaszczyno, Nowy Świat, Tuchom  

 

Termin przetargu upływa 17 listopada 2015 r. o godz. 12:00.

 

Na razie jest jeszcze w miarę ciepło. Za chwilę minie połowa listopada. W każdej chwili pogoda może się załamać. Co się stanie jak ponownie nikt chętny nie zgłosi się na odśnieżanie naszych dróg?

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.