Narodowy Spis Powszechny 2011 – Nôrodny Pòwszédny Spisënk 2011

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Szanowni Państwo!

Przed nami jedno z najważniejszych od lat wydarzeń dla społeczności kaszubskiej – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

 

 

Los stawia przed nami szansę określenia swojej liczebności i samoidentyfikacji. Szansy tej indywidualnie i jako wspólnota zmarnować nie możemy. Wyniki spisu będą przez kolejne lata podstawą do kształtowania polityki państwa wobec Kaszubów i języka kaszubskiego, a także mogą mieć wpływ na budowanie pozycji naszej społeczności w życiu publicznym regionu i kraju.

Z tego powodu każdy z nas jako obywatel powinien uczestniczyć w spisie powszechnym i deklarować przynależność do kaszubskiej wspólnoty oraz posługiwanie się również językiem kaszubskim w domu. Liczymy na aktywność wszystkich Kaszubów i miłośników Kaszub oraz prosimy o namawianie członków swoich rodzin, sąsiadów, znajomych do udziału w spisie powszechnym.

 

Od 1 kwietnia będziemy mieli również możliwość spisania się na zasadach samo-spisu internetowego na stronach Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem www.spis.gov.pl.

 

ZAPRASZAM NA STRONĘ INTERNETOWĄ ZRZESZENIA POŚWIĘCONĄ SPISOWI: http://www.spis.kaszubi.pl/

 

 

{module reklama-artykul-n|none}

 

            

{module do-reklamy-intertekst-2|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.