Narkotestery w gminie Żukowo

Z tak zwanych „środków kapslowych” (środki z rozdziału ochrony zdrowia) Gmina Żukowo zakupiła narkotestery oraz analizator alkoholu w wydechu. Analizator to nowoczesne urządzenie, które służy do szybkiego określenia pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

 

Specjalny elektrochemiczny sensor będzie z kolei wykorzystany przez policję do kontroli trzeźwości. Kontrole prowadzone są we współpracy z Gminną Komisją rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żukowie.

Burmistrz Jerzy Żurawicz i pełnomocnik ds. profilaktyki Mariola Łukaszewicz wręczyli zakupione materiały Ewie Halman (Komendant Komisariatu Policji w Żukowie) i jej zastępcy Krzysztofowi Ulenberg.
Spotkanie było też okazją do omówienia wielu spraw związanych z bezpieczeństwem gminy i jej mieszkańców oraz ustalenia wstępnego planu współpracy na nowy rok.

 

źródło:zukowo.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.