Najlepsze gospodynie są w Chwaszczynie! Grand Prix dla Pań z KGW

W sobotę w Stężycy odbył się VI Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Kartuskiego. Wzięło w nim udział osiem kół, które rywalizowały ze sobą w konkurencjach związanych z tańcem, śpiewem, czy występami kabaretowymi. Panie z KGW z Chwaszczyna zdobyły Grand Prix turnieju i będą reprezentować powiat kartuski na etapie wojewódzkim.

 

Każda gmina wystawiła swoją drużynę, która przeszła przez rozgrywki gminne:
• gmina Kartuzy – KGW Kolonia,
• gmina Chmielno – Stowarzyszenie Kobiet Niezależnych w Chmielnie,
• gmina Przodkowo – KGW Hopowianki,
• gmina Sierakowice – KGW Jezioranki,
• gmina Somonino – Stowarzyszenie „Moja Wieś – Nasza Szkoła” w Egiertowie,
• gmina Stężyca – KGW Klukowa Huta,
• gmina Sulęczyno – KGW Mściszewiczanki,
gmina Żukowo – KGW Chwaszczyno.

Jury w składzie: Piotr Hałuszczak – prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku, Barbara Ditrich – kierownik WGD PODR w Gdańsku oraz Alicja Mazur – Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Kartuzach oceniało Panie w kilku konkurencjach.

Jedną z nich było przygotowanie pierogów. Panie przygotowały te z tradycyjnym nadzieniem, ale znalazły się też i te mniej popularne. Inną rywalizacją było przedstawienie wokalno-kabaretowe pt. „Przez dziurkę do klucza”, gdzie należało wykonać piosenkę z inscenizacją. Kolejne zmagania to taniec ludowy. Panie jako modelki wyszły także na wybieg, gdzie prezentowały sukienkę z papieru gazetowego.

Wszystkiego koła zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Jury uznało, że bezkonkurencyjne okazały się Panie z KGW z Chwaszczyna i to one zdobyły Grand Prix VI Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Kartuskiego. Panie z Chwaszczyna będą nas reprezentować na finałach wojewódzkich 2 kwietnia w Jezierzycach (gm. Słupsk). Zwycięstwo Chwaszczyna oznacza również to, że gmina Żukowo w przyszłym roku będzie przyjmować wszystkie koła z powiatu u siebie.

WYNIKI TURNIEJU:

Grand Prix – KGW Chwaszczyno (gm. Żukowo)
Prezentacja kulinarna: produkt tradycyjny – pierogi – Regionalne Stowarzyszenie Kobiet Niezależnych w Chmielnie (gm. Chmielno)
Prezentacja edukacyjna: plansza pt. „Z tego powodu rozpiera mnie duma” – Koło Gospodyń Wiejskich w Gowidlinie „Jezioranki” (gm. Sierakowice)
Moda – sukienka z papieru gazetowego – Koło Gospodyń Wiejskich „Hopowianki” (gm. Przodkowo) oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Klukowej Hucie (gm. Stężyca)
Piosenka kabaretowa z inscenizacją „Przez dziurkę od klucza” – Stowarzyszenie „Moja Wieś – Nasza Szkoła” Egiertowo (gm. Somonino) oraz KGW Mściszewice (gm. Sulęczyno)
Taniec ludowy – KGW Kolonia (gm. Kartuzy)

 

fot. tytułowa: AL / kartuzy.info

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.